Cildiniz İçin En İyi Yiyecekler

MUTFAĞINIZA EKLEYİN

Cildi içeriden de beslemek gerekir. Zehirli partiküller ve serbest radikallerle savaşınızda bağışıklık sistemini güçlendiren yiyecekleri tüketmeyi alışkanlık haline getirin.

SEBZELER “Raw Food Anti-Aging” kitabının yazarı Consol Rodriguez, “Yediklerimizin yüzde 70’i çiğ olmalı ve ekolojik tarımla üretilmelidir” diyor ve en çok antioksidan içeren sebzeleri açıklıyor: biber, patlıcan, havuç, domates, sarımsak, soğan, pırasa, kereviz, pancar, lahana, turp ve şalgam.

YEŞİL YAPRAKLILAR Yeşil rengin göze çarptığı ıspanak, pazı, marul, Brüksel lahanası, tere, brokoli, yonca, yosun ve roka antioksidan, mineral ve lif bakımından epey zengindirler. BAKLAGİLLER Soya, bezelye, fasulye, mercimek ve nohut tüketilmesi kanser gibi hastalıkların önlenmesine de yardım ediyor.

BALIKLAR Sard unya, somon, ton vb. küçük ve yağlı balıklar omega 3 gibi antienflamatuar yağlı asitler içerir.

MEYVELER “Serbest radikallerle savaşma kapasitesi en yüksek olan ve en çok antioksidan içerenler portakal, mandalina, greyfurt, limon ve kivi gibi sitrik meyvelerdir” diyor Rodriguez. Çilek, frambuaz, böğürtlen, vişne ve kirazları da mevsiminde yeterli miktarda tüketmeye özen gösterin.

Cildiniz İçin En İyi Yiyecekler Resimleri
Cildiniz İçin En İyi Yiyecekler _17.jpg

Cildiniz İçin En İyi Yiyecekler _1.jpg

Cildiniz İçin En İyi Yiyecekler _6.jpg

Yorum Yaz