Bayan Jean Kombinleri

Levi’s tasarımcıları nasıl yararlanıyorlar bu arşivden?

Aslında devamlı olarak oradalar. Hangi pantolon/jean çıktığında nasıl bir etkisi oldu, o dönemde hangi sosyolojik konular göz önündeydi, kim ünlüydü, o parçayı kim giyiyordu gibi her türlü bilgiye sahip olabiliyorlar. Mesela yakın zamanda, üzerinde birkaç değişiklikle yeniden çıkardığımız 505’in çalışması da bu şekilde oldu. Yenisini ortaya çıkarmadan önce eskisinin nerden çıktığını tam olarak bilmen gerekiyor çünkü.

Günlük iş rutinini merak ediyorum. Levi’s’ın tarihçisi tüm gün ne yapar?

Her gün ne yapıyor olabilirim, değil mi? (gülüyor) Kısaca, ürünlerle ilgili şirketin herhangi bir çalışanına gerekli bilgileri vermek benim işim. Şu an önünde gördüğün parçalar gibi binlerce Levis’ın olduğu dev bir arşivden sorumluyum. Onların tarihlendirilmesi, fotoğraflar, şirket dokümanları… Ama arşivi en çok kullanan insanlar yani benim en çok muhatap olduklarım Levi’s’ın tasarımcıları.

Buradan önce nerede çalışıyordun?

Tarih mezunuyum ve uzmanlığım da tarih üzerine.

Daha önce American Automobile Association’da çalıştım. Arabaların sadece lüks bir parça olmalarından yola çıkarak toparlanan bir arşivleri vardı. Ama ilginçtir ki, o da Levi’s gibi San Francisco’dan yola çıkarak tüm dünyaya yayılan çok önemli bir tarihi barındırıyor.

Bayan Jean Kombinleri Resimleri
bayan-jean-modelleri.jpg

bayan-jean-pantolon-modelleri.jpg

olivia-palermo-double-denim-665x1024.jpg

Kot-Pantolon-Kot-Gömlek-Kombinleri3.jpg

yirtik-jean-kombinleri-2014.jpg

bayan-jean-pantolon-modelleri.jpg

2012-mavi-jeans-bayan-modelleri-1.jpg

Yorum Yaz