Asena Sarıbatur

GRUFF Öncelikle sizi ve markanızı tanıyabilir miyiz? 6 yıl gibi bir süre moda sektöründe kurumsal şirketllerde çalıştıktan sonra hayalim olan Gruff’ı hayata geçirdim. Gruff asi ve sert bir marka ve sadece tekstil markası olarak anılmasını istemediğim bir isim. Biz marka olarak insanlara sadece tekstil ürünleri sunmayı değil aynı zamanda markamızı yansıtan bir yaşam biçimi sunmayı tercih ediyoruz. Neden t-shirt? T-shirtle başlamamız biraz benim t-shirtlere olan takıntımdan doğdu diyebiliriz. Aynı zamanda t-shirt giyimi kolay ve kombin yaparken zorlanmayacağımız bir parça. Tabi ki sadece t-shirt olmayacak Gruff’ta ama t-shirt her zaman en önemli parçamız olarak devam edecektir. Mottonuz nedir? Açıkcası belirli bir mottomuz yok ama mottodan değil de tek bir kelimeden bahsedebiliriz Gruff için o da “Hollywood” olur kesinlikle. Hedef kitlenizi nasıl tanımlarsınız? Yaş aralığı olarak söylemek gerekirse oldukça geniş bir yaş aralığımız olduğunu ilk koleksiyon sonrası görmüş olduk ve bu bizi oldukça mutlu etti. 18 yaşından 65-70 yaşına kadar ürünlerimizi tercih eden bir aralık oluştu.

Hayata dair bir uğraşı, hayata, çevresine etrafında ki tüm canlılara katkısı olan herkes bizim hedef kitlemiz. Ürünlerinizin fiyat aralığı nedir? Fiyat aralığımız 150-220 TL diyebiliriz. Satış noktalarınızı öğrenebilir miyiz? Şu an için; Resmi sitemiz gruffox.com üzerinde online satışımız var öncelikle onu belirtmek isterim. Ayrıca; İstanbul Galata’da “Archive” İstanbul Moda’da “Punta Design” İzmir Alsancak ve Alaçatı’da “DesignersOfOz” Bursa Turkaz Plus Avm’de “HomeLike” Antalya Kale içinde “Yaz Dükkan” Onlineolarak;www.hipicon.com,www.shopigo.com, www.lidyana.com,www.365ist.com BASIC&CO Öncelikle sizi ve markanızı tanıyabilir miyiz? Basic&Co.’yu 3 arkadaş 2014 yılında kurduk. Üçümüz de farklı kulvarlarda eğitim almış, ve farklı sektörlerde iş hayatımızı sürdürmekteyken, güçlerimizi birleştirerek Basic&Co.’yu yarattık. koleksiyonumuzu kendimiz tasarlıyoruz, deneyimliyoruz, beğendiğimiz parçaları sonrasında ürettirip koleksiyona ilave ediyoruz.

Markamızın adından da belli olduğu üzere, parçalarda sadelikten ödün vermemeye özen gösterirken, öte yandan da sıkıcılaşmamak adına sürekli yeni dokunuşlar üzerinde çalışıyoruz. Bu şekilde de koleksiyonun taze kalmasını sağlıyoruz. Neden t-shirt? Aslında çıkış noktamız 2011 yılına dayanıyor. O dönemde Basic t-shirt bulamamaktan yakındığımız bir dönemdi ve kendi içimizde t-shirt tasarlayıp, terziye diktirip giyiyorduk. Giydikçe çevremizden de “nereden aldın, nereden buldun” soruları gelmeye başlamıştı. Hatta annelerimiz, kardeşlerimiz aynılarından kendilerine de yaptırtmışlardı. Bir kadının, günün her anında, bir basic t-shirt, farklı aksesuarlarla farklı ortamlara uygun kombinleyebileceğini bildiğimiz, ve bu tarz “zamansız” ve “kaliteli” basic t-shirt kendimizin de hasret kalmış olması sebebiyle de tasarımlarımızı markalaştırarak Basic&Co.’yu yarattık. Mottonuz nedir? “Less is more” felsefesini benimsiyoruz, ama markamızla özdeşleştirerek kullandığımız herhangi bir mottomuz yok.

Hedef kitlenizi nasıl tanımlarsınız? Sadeliğin şıklığını benimseyen, az ile çoğu yakalamayı bilen tüm kadınlara hitap ediyoruz aslında. Koleksiyonumuzda genç kızlara hitap eden parçalar da var, annelerimize, hatta ananelerimize hitap eden modeller de var çünkü basic aslında her anımızda her yaşımızda var. biz de bu sebeple koleksiyonumuzda çeşitliliği ön planda tutmaya özen gösteriyoruz. Şu anda online mağazamızdan Türkiye’nin her yerinden müşterilerimiz var. Ürünlerinizin fiyat aralığı nedir? 95 TL ile 135 TL arasında bir çok farklı modelimiz mevcut. Satış noktalarınızı öğrenebilir miyiz? Off-line: Basic&Co. Showroom ve perakende satış mağazası (FSM Mah. Bilgi Sok. no 45A Sarıyer) Beymen Blender Zorlu, İstinye Park ve Bodrum Yalıkavak Marina Bilstore mağazaları Gizia Gate İstanbul Designers of Oz İzmir ve Alaçatı Online:www.basicand.com,www.lidyana.com,www.365 ist.com,www.beymen.com, www.bilstore.com Öncelikle sizi ve markanızı tanıyabilir miyiz?

Asena Sarıbatur _18.jpgAsena Sarıbatur _5.jpgAsena Sarıbatur _0.jpgAsena Sarıbatur _23.jpg

Yorum Yaz