Amerikan günlük giyiminin öncü markası Gap

Amerikan günlük giyiminin öncü markası Gap’in yeni kreatif direktörü Rebekka Bay ile markanın mirasının bugüne yansımalarını ve son koleksiyonu konuştuk.

Gap’in yeni kreatif direktörü Rebekka Bay’in en çok kullandığı sözcüklerden biri. Onun için ikonik demek zamansız, mevsimsiz, nesilsiz ve hatta cinsiyetsiz demek. 1969 yılında kurulan Gap’in kendisi gibi. Bu nedenle de 2014 İlkbahar Yaz’a denk gelen ilk koleksiyonunda, markanın mirasından yola çıkmış.

Bay: “İlham kaynağım Gap’in kendisi ve ikonlaşmış parçaları. Mükemmel bir mavi gömlek, bir iş pantolonu veya vintage bir denim ceket gibi.”

İşini iyi biliyor. Bay. Trend tahmini ve danışmanlık geçmişi sayesinde markaların DNA’smı iyi çalışıyor, doğru mesajı doğru şekilde ulaştırıyor. Gap’in estetiğinde de aynı şey söz konusu olacak. “Daha önceki Gap’ten değişik bir şey yapmayacağız. Zaten güçlü denim mirasıyla, casual Amerikan stilinin öne çıkan markası. Ekibim ve ben Gap’i bu köklerin üzerine inşa edeceğiz. Bunu yaparken de elbette yenilik katacağız ama orijinalliği koruyup kişisel stilin fonksiyonuna odaklanacağız.”

Gap’e ne katacağını sorduğumuzda, “Tutkum ve ikonik stillere duyduğum heyecan” diye yanıt veriyor. Bay. “Gardıroplarımızdaki zamansız, casual parçalan öne çıkarmak istiyorum. Bunu kadın, erkek ve çocuk; bütün koleksiyonlarda aynı tutarlılıkta yapmayı ve kaliteyi devam ettirmeyi umuyorum.”

Westem denim gömlekler, beş cepli jeanler. khakiler, mükemmel yıkamalı tişört ve sweatshirt’ler. oxford gömlekler, motosiklet ve bomber cekeder… Bay’in marka için yaptığı ilk koleksiyonda yeniden yarattığı zamansız parçaların yalnızca bazıları. Batı sahil şeridinin sörf kültürü. Miami’nin Art Deco mimarisinin pastelleri de koleksiyonda hissedilen diğer etkiler. Farklı baskılat; çizgi ve çiçek desenleriyle hareket kazanan koleksiyonun adı da taşıdığı ruha uygun: Lived In (Yaşanmış).

Amerikan günlük giyiminin öncü markası Gap ResimleriMaybe You Like Them Too

Yorum Yaz