80’lerin Stil Trendleri

Grace Jones’un bu efsanevi pozunu unutulmaz kılan giydikleri de aynı zamanda. Vatkalı deri ceketi, siyah taytı ve o dönemin kült ayakkabı modeli, arkası açık topuklular, söz konusu trendleriyken de güncelliğini koruyor.

Stil konusunda kafaların en karışık göründüğü, insanların en cüretkâr davrandığı dönemdeyiz. Brooke kalın kaşlarını, Jane Fonda’nın aerobik kıyafetlerini, Lady Di’nin iddialı renklerini, Lauren Hutton’ın glam parti kızı hallerini kim unutabilir’! SU’lerin vatka ve şalvar pantolondan ötesi olduğunu kanıtlayan isimlerden bir-ikisi az önce saydıklarımız. SU’ler eşittir rüküşlük formülünün yanlış olduğunu bize öğretenler [Jane Fonda hariç! Aslında yine de o bile renk kullanımı konusunda ilham veriyor]. Mesela bu kış sık sık takacağımız büyük halka küpeler de yine o dönemden kalma. Bakınız: Sade ve Cindy Cravvford. Grafik elementler, saykodelik desenler, yüksek bel sigaret pantolonlar, zebra ve leopar desenleri, vatkalar… Biz susalım, zaten fotoğ ra fI a r ko n uşuyo r.

80’lerin kült görünümlerinden sadece bir kaçı.

80’lerde kurulan MTV sağ olsun hayatımıza hem yeni stil ikonları soktu hem de moda tarihine kült kareler miras bıraktı; aşağıda gördüğünüz Cindy Crawford karesi gibi.

80’lerin Stil Trendleri Resimleri
80'lerin Stil Trendleri_26.jpg

80'lerin Stil Trendleri_22.jpg

80'lerin Stil Trendleri_7.jpg

80'lerin Stil Trendleri_15.jpg

80'lerin Stil Trendleri_23.jpg

80'lerin Stil Trendleri_2.jpg

80'lerin Stil Trendleri_0.jpg

Yorum Yaz