Güzellik İçin Mucize İkili Bal Ve Yeşil Çay

Çay Kullanımı

Güzellik konusunda haklı bir ünü olan yeşil çay yaşlanmayı geciktirici ve sıkılaş mayı sağlayıcı etkileriyle son derece önemli bir üründür. Antioksidan özelliği cildin genç kalmasını sağladığı gibi güçlü serbest radikal etkilerine karşı savaşarak ince çizgi ve kırışık oluşumunu geciktirir. Egzama, deri iltihabı ve kızarıklıklar gibi sorunları iyileştirdiği saptanmıştır. İyi bir antioksidan olduğundan yani kansere karşı korumasından dolayı günde en az bir bardak yeşil çay içilmesi tavsiye edilir.

Peki bu Bitki hakkında ne Biliyoruz:
5. yüzyıldaki Çinli şairler yeşil çayı ‘yeşim taşının sıvıya dönüşmüş hali’ olarak adlandırmıştır. Bu yüzden yeşil çay her zaman önemli toplantıların ve davetlerin geleneksel içeceği haline gelmiştir. Japon kadınlar yeşil çay demleyerek ciltlerine sıkılaştırıcı ve toparlayıcı maske hazırlarmış.
Soğumaya başladıktan sonra çay poşetlerini buzluğa koyun, biraz bekleyin. Rahat bir yere uzanıp buzdolabında beklettiğiniz çay poşetlerini gözlerinize koyun ve on dakika kadar bekletin. Kendinizi yorgun veya stres altında hissettiğiniz zamanlarda aynı işlemi uygulayabilirsiniz.

Güzelliğiniz İçin Bal Mucizesi

Teknik olarak bir bitki olmamasına rağmen doğal yollarla yapılan cilt bakımlarında kullanılan baş malzemelerden biridir.
En önemli özelliklerinden biri cilde yeterli oranda nem sağlamak olduğu için özellikle kuru ciltlerin vazgeçilmez bir ürünüdür. Ayrıca cildi yatıştırıcı etkisi de vardır.

Kuzey Hindistan ve Pakistan’daki soğuk hava şartlan cildi sürekli nemsiz bıraktığıından bu bölgelerde yaşayan köy halkı, balı nemlendirici olarak kullanırmış.
BALLI YÜZ MASKESİ: Bir ölçü balı tavada ısıtın. Yüzünüzü iyice temizleyin. Isıttığınız balı biraz soğuttuktan sonra par inağınızla veya bir spatula yardımıyla cildinize ince bir kat halinde sürün. Ilık suyla yıkayın. Cildiniz yumuşacık olacak!

baldan_gelen_guzellik_h15699

Yorum Yaz