Cilt Gençleştirme Yöntemleri Nelerdir?

Merhaba, bugün yüz gençleştirme ameliyatlarından bahsedeceğim. yüz gençleştirme ameliyatlarını üçe ayırıyoruz. Üst yüz gençleştirme, alın bölgesi, şakalar, kaşlar, üst göz kapakları bu bölgede daha çok yer çekiminin yarattığı sarkmalara yönelik kaldırma işlemleri yapılır.

Bunlar arasında endoskopik ve açık alın germe işlemleri, şakak germe, kaş kaldırma, kaş askıları, üst göz kapağı, cerrahisi ve botoks uygulamaları sayılabilir. Orta yüz gençleştirme, alt göz kapakları yanaklar ve elmacık kemikleri bu bölgede amaç bozulmuş olan alt göz kapağı yanak ilişkisini düzeltmek, aşağı sarkmış olan yana yukarı taşımak ve oluşan yumuşak doku kaybını yerine koymaktır.

Bu işlemler arasında alt göz kapağı ameliyatları, alt plastiği, endoskopik orta yüz germe alt kapaktan yapılan orta yüz germe işlemleri, orta yüz askıları, yağ enjeksiyonları ve dolgular sayılabilir. Yüz ve boyun germe çene kenarları, alt dudaklar ve boyun bu bölgede amaç, yer çekimin etkisiyle aşağı sarkan yüzü yukarı kaldırmak, çene kemiğinin üzerine oluşan cilt yığılmalarını, canlı yayını düzeltmek boyundaki yağ fazlasını almak ve boyunu gelmektir.

Cilt Gençleştirme Yöntemleri Nelerdir? ResimleriBu işlemler aslında yüz boyun germe ameliyatları boyuna liposuction işlemleri sayılabilir. yüz gençleştirme amacıyla ameliyat dışında ne tür işlemler yapılabilir? Ameliyatsız gençleştirme işlemleri arasında askı işlemleri, cilt soyma işlemleri, botoks ve dolgu uygulamaları sayılabilir. Kapalı yöntemler ve özel dikişlerle yapılan askılar kaşlar, orta yüz bölgesi ve boyun asılabilir.

Hafif sarkmalar üzerinde etkili olurlar ve etkileri geçicidir. Ancak cerrahi için henüz erken olduğu düşünülen hastalarda ve cerrahi istemeyen hastalarda uygun yöntemlerdir. Lokal anestezi altında uygulanır ve ameliyat sonrası iyileşme süreçleri çok kısadır. Lazer ve diğer ışık uygulamaları cildin soyulmasını yanı sıra cilt altında oluşan koleji nin üretimini uyararak cildin kalınlaşmasını ve tazelenmesini sağlar. Yaş almayı durduramayız ancak yaşlanmayı geciktirebiliriz.

Hepinize sağlıklı günler dilerim.

Yorum Yaz