Cildiniz İçin Doğru Makyaj Ürünlerini Seçin

ÇOK AMAÇLI MAKYAJ ÜRÜNLERi

Hem yanak hem dudak için üretilmiş renklendiriciler her iki bölgede de etkili olarak kullanılabilir. Hatta seçilen tona göre göz farı olarak bile uygulayabilirsiniz.

Özellikle doğal renklerden ve makyajdan yanaysanız, bu ürünler tam size göre. Ürünün gözle görülür bir avantajı daha var; son derece hafif ve küçük olduğundan, gittiğiniz her yerde yanınızda taşıyabilirsiniz.

Biraz maharet sergileyerek bir tek ürün sayesinde bir sürü şey yapabilirsiniz. Kısaca, göz kaleminiz kaşlarınızı doldurup belirginleştirebilir. Veya rujunuz ihtiyaç duyduğunuz anda yanaklarınızı renklendirebilir.

Cildinizi iyi tanımak hangi ürünü almanız gerektiğine karar vermenize yardımcı olur. Doğal olarak, nelerden kaçınmanız gerektiğini de bilirsiniz. Örneğin, aşırı hassas bir cilde sahipseniz veya cildiniz alerjikse, sentetik esans, talk ve alüminyum içeren ürünler kullanmayın. Eğer esans, üründe çok yoğun olarak kullanılmışsa, muhtemelen cildiniz alerjik reaksiyon gösterecektir.

Yağlı bir cildiniz varsa, kakao yağı, lanolin, mineral yağı, ayçiçeği yağı, çuhaçiçeği yağı, hodan yağı, shea yağı, saf vazelin ve hindis tan cevizi yağı içeren ürünler kullanmayın. Bu tip yağların hepsi gözenekleri tıkar. Ve güneş koruma ürünlerinin içindeki oktil metoksisinemat ve sinoksat gibi belli başlı bazı kimyasallar cildi yıpratabilir.

Diğer kimyasallardan olan titanyum dioksit veya çinko oksit, bahsettiklerime oranla daha iyi huyludur.

Cildiniz kızarıklık ve kaşıntıya meyilli ise, bir ürünü kullanmadan önce mutlaka test etmelisiniz. Üst bacağınız veya kolunuza sürerek 24 saat boyunca herhangi bir değişiklik olup olamayacağını gözleyin.

CİLDİ PARLATMAK İÇİN
Cildinize parlaklık vermek için bir aydınlatıcı ile fondöteni karıştırarak kullanın. Veya ışıltı verici bir nemlendirici edinin.

RENKLİ NEMLENDİRİCİLER
Fondöten cildinizde çok belli oluyorsa sürmeden önce nemlendiriciyle karıştırın. Parmaklarınızla cildinize iyice yedirerek uygulayın. Parmaklarınızdaki ısı, karışımın yumuşamasını ve daha doğal durmasını sağlayacak. (Aslında bu yaptığınız, kendinize ait kişisel renkli nemlendiricinizi yaratmak oluyor.

makyaj2

Yorum Yaz