Güneş Gözlükleri

 Güneş gözlüğü, güçlü ışığın göze ulaşmasını engelleyen renkli veya koyu lenslerden meydana gelen çeşitli biçimlerde görme cihazlarıdır. Utraviyole ışınlardan korunmak için kullandığımız gözlükler 1940′ lardan sonra bir moda aksesuarı olarak görülmeye başlanmıştır. En büyük problemlerden biri ise doğru yüze doğru gözlüğü bulmaktır. Bazen modelini çok beğendiniz bir gözlük sizin yüzünüzde hayal ettiğiniz gibi durmayabilir. Öncelikle kendi yüz tipinize uygun olan gözlüğü seçmeniz gerektiğini unutmayın.

  • Eğer yuvarlak yüz hatlarına sahipseniz kesinlikle yuvarlak çerçeveli gözlüklerden uzak durun. Bunun yerine kare ya da dikdörtgen çerçeveler tercih edin. Böylece yüzünüz olduğundan daha uzun görünecektir.
  • Oval yüzlüyseniz  büyük camlı gözlükler tam da size göre.
  • Üçgen yüz hatlarına sahip olanlar ise üst kısmı geniş çerçeveli,çerçevesiz gözlükleri tercih edebilirsiniz.
  • Kare yüze sahip olanlar ise yuvarlak çerçeveleri tercih edebilirler.

Yanlış biliniyor ama; yaz-kış demeden güneş gözlüğü takmak göz sağlığı açısından çok önemli. Sadece güneş değil, rüzgar ve kar da göz sağlığı açısından olumsuz etki yapabiliyor. Sizler için bu senenin gözlük modellerini bir araya topladım. ‘Bu sene moda nedir?’ derseniz, aynalı güneş gözlükleri(mirror sunglasses)nden muhakkak edinmenizi tavsiye ederim.

Güneş Gözlükleri ResimleriYorum Yaz