Pileye Dair

Vintage meraklısı biri olduğumu söyleyemem; ama ‘Ne varsa eskilerde vardır’ derler ya, kim demişse hakikati söylemiş. Söz konusu kıyafet olunca aile büyüklerinin dolabını karıştırmada üzerime yoktur. Bundan 3 sene önce anneannemin dolabında siyah ateş pilesi uzun bir etek bulmuştum. Bana büyük gelmesine rağmen, kıyamadığım için daralttırmaya kıyamamıştım. Yaklaşık 1 sene sonra pileli etek moda oldu ve neredeyse tüm markalar koleksiyonlarında pileli eteğe yer verdiler. O gün bugündür, ben pileli etekleri severek giymekteyim. O uçuş uçuş havasına bayılıyorum. Kışın giymeye de cesaret edemediğim için haliyle termometrenin üst seviyeye çıkmasını bekliyorum.

Plated

 Pileli etek denince benim ilk aklıma gelen uzun olanlar. Hatırlarsınız, yarım astarlı olanlar geçen sene oldukça modaydı. Bu etekleri ister babetlerle , isterseniz topuklular kombinleyebilirsiniz.

Plated Skirt

 Pileli eteklerin diz altı boyları da mevcut. Uzun boylu bayanlar tarafından tercih edilmesi daha doğru olacak bu etekleri  basic bir tişört kemerle kombinleyebilirsiniz.

Plated Skirt

Plated Skirt

Bu etekleri yüksek bel olarak kullanabileceğiniz gibi salaş bir kazakla da tamamlayabilirsiniz.

Plated Dress

Plated Dress

Plated Dress

 

 Pileli elbiseleri hem gündüz hem gece rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Plated Dress

Plated Dress

Plated Dress

 Gece şıklığınız için pileli modelleri tercih edebilirsiniz.

Plated Skirt

Plated Skirt

Plated Skirt

 Düz renklerin yanında, dilimli ve desenli modelleri de mevcut.

Yorum Yaz