Yazlık elbise modelleri

Yazlık elbise modelleri yılında çiçekli desenler ile sevimli bir duruş sergiliyor. Yaz aylarında biz hanımların çok giyeceği elbise modelleri arasında yer alan çiçekli ve rengarenk elbiseler değişik kesimleri ile de her tarzdan bayanın gönlünü çelmeyi başaracak.

modası dahilinde en çok göreceğimiz model sanıryorum ki straplez elbise modelleri olacak. Fakat farklı modeller de senenin modasında yer alıyor. Sıfır kol elbiseleri bu yıl mağazalarda sıkça görebileceğiniz gibi, puantiyeli elbiseleri de yeniden vitrinlerde görebileceğiz.

En şık yazlık elbise modelleri arasında ise yine önü kısa, arkası uzun elbiseleri gösterebiliriz. Yavaş yavaş trend olmaktan çıkmasına rağmen bu model elbiselerin çiçekli tasarımlarını yine de kullanabilirsiniz.

Rahatlığı ile ön plana çıkan kot elbiselerde yine bu yılın yaz modası dahilinde yer alacak. Çocuksu bir görüntü verdiği kadar sevimli de görünen bu elbiseleri bir çok mağaza da bulabilirsiniz.

Daha önce penye elbise modelleri konusunda anlattığımız gibi penyenin terletmeyen yapısı nedeni ile bu yaz penye elbiseler yine vitrinlerde yer alıyor. Bu sene penye elbise tasarımların ki farklılık ve ayrıntıları da yine aynı yazı içerisinde paylaşmıştık.

Yazlık elbise modelleri arasında size en uygun elbise modelini bulmak ise sizin vücudunuzu ne kadar iyi tanıdığınız ile alakalı bir durum. İşte bizden size bir kaç ipucu;

Uzun boylu hanımların rahatlıkla diz üstü yazlık elbiseleri tercih edebileceğinizi söyleyebiliriz. Bel kısmında ince kemerler kullanılan, etek kısmı çok hafif kabarık diz üstü elbiseler uzun boylu hanımlar için çok ideal.

Minyon tipli bayanlar ise daha dökümlü ve salaş elbiseleri tercih etmemeliler. yazlık elbise modelleri tamda minyon hanımlara göre aslında. Özellikle penye elbiselerde kullanılan dökümlü detaylar minyon hanımlara çok yakışıyor.

Kalçaları biraz geniş olan hanım için ise ufak detaylara sahip elbiseler daha şık bir görüntü için iyi bir seçenek oluşturuyor. Yazlık elbise modelleri arasında etek kısmı fazla dökümlü olmayan ve kol ile kalça dengesini kuran bir görüntü verecek elbise modelleri kalçalarını seksi göstermenizi sağlayabilir.

Ve ince bele sahip hanımların tercihi ise şüphesiz dar elbiselerden yana olabilir. En şık yazlık elbiseler arasında gösterdiğimiz straplez elbiselerde vücut hatları kusursuz olan hanımlar tarafından rahatlıkla tercih edilebilir.

Yazlık elbise modelleri Resimleri 

Yorum Yaz