Günün Rengi: Kırmızı

Red

Sıcak renklerden biri olan kırmızı, birçok anlamı içinde barındırır. Yapılan araştırmalara göre kırmızı denilince akla ilk gelenler cesaret, fedakarlık, aşk, güzellik, kan, mutluluk en sık karşılaşılan cevaplar. Bunun yanında kırmızı iştah açıcı renk olarak tanımlanır, bu yüzden mutfaklar için kırmızı önerilir; bu yüzden birçok fast-food markasının logosu kırmızıdır. Bunun yanında kırmızı kutlama anlamına da gelir, Red Carpet söyleminin çıkış noktasıdır. Birçok Asya ülkesinde şans getirdiğine inanıldığı için düğün kıyafetleri kırmızıdır.Trafik levhalarının kırmızı renkte olması kırmızının tehlike imgesini gösterir. Bu kadar konuştum kırmızı hakkında; fakat gelmek istediğim nokta kırmızının günlük hayatımızdaki kullanımıyla ilgili, giyimimize yansımasıyla  ilgili. Çoğu kişi kırmızıyı çok sevdiği halde kullanmaya cesaret edemez. Baştan aşağı kırmızı giyinmekten bahsetmiyorum- ki bu da olabilir- aksesuarlarla da işe başlayabilirsiniz. Kırmızı dikkat çekici bir renktir ve emin olun -dozunda- bir dikkat çekiciliğin kimseye bir zararı yoktur.

Red Dress

Red Dress

 

 Baştan aşağı kırmızı giydiğinizde makyajınızı,aksesuarları abartmamak olacaktır.Farklı tonlarda kırmızının bir arada kullanımı monotonluğu kıracaktır.

Red Bag

Red Clutch

Red Clutch

İşe aksesuarlardan başlamak istiyorsanız, en büyük adımı çantalar ile atabilirsiniz. Kırmızı bir çanta seçiminde üzerinizde başka kırmızı bir şey olmamasını dikkat edin. Böylece tüm gözler çantanızda olacaktır.

Red Dress

Böyle bir elbiseyle güzel bir kutlamaya katılabilirsiniz.

Red Bootie

 Kırmızı bir ayakkabı dolabınızda mutlaka olsun.

Red Shoes

Red French

 French ojeyi farklı renk varyasyonlarıyla deneyebilirsiniz.

Red Lip

 Kırmızı ruja iyi bir yatırım yapın, hayat kurtarır.

Yorum Yaz