Yeni Model salon perdeleri

Malzemeler ve renkler

Malzemelerin ve renklerin seçimi arasında karmaşık, hattâ döşeme anlayışının genel özelliklerine bağlı ilişkiler vardır. Bu ilişkiler, eşyaların seçiminden kullanılacakları alana kadar geçerlidir. Sorunun çeşitli çözümlerini yönlendirecek ve yönetecek değişik ölçütleri ayırmaya çalışalım.

Doğal malzemeler ve renkler. Her yüzeyin, her mobilyanın, her kitaplığın, gerek yalnızca renk olarak, gerek malzeme olarak, tanımlanmasında ilk ölçüt “doğal’Mığıdır. Doğal bir mobilya özelliğini son çalışma ya da boyadan değil, malzemenin doğal yapısından alır; sözgelimi tahta herhangi bir boya ya da vernik sürülmeden doğal haliyle kullanılabilir; çelik,metal özelliğini hep korur. Çocuk odasında değişik malzeme ve renkler kullanmak, gelişmesine yardımcı olur.

Çocuk, yüzeyleri ve renkleri duyusal verileriyle algıladığından, tahtayı demirden ve bezden ayırmayı öğrenir, böylece ayırt etme yeteneğini geliştirir.

“Soluk” malzemeler ve renkler. “Soluk” diye tanımlanabilecek bir ikinci ölçüt, mobilyaları pastel renklerde ve genellikle aynı malzemeden seçerek, odanın içinde bir “boşluk” oluşturmak, çocuğu bu “boşluk” içinde renk renk oyuncaklarıyla dilediği bileşimleri yaratmakta serbest bırakmaktır.

Ölçülü renkler ve malzemeler. “Ölçülü” renkler ve malzemeler kullanmak diye nitelenebilecek son ölçüt, farklı önemlilikteki eşyaların öbekler halinde seçilmesini öngörür. Bunda amaç, neyin ne olduğunu belirten, kesin anlatımlar taşıyan bir oda kurmaktır. Çocuğun bu odanın içinde gelişecek kişiliği, ailesinin toplumsal “değer”lerine uyacaktır. Ölçüt değişik biçimlerde uygulanır.

Salon perde modelleri En moda ve En Yeni Giyim Trendleri 3K

Yeni Model salon perdeleri Resimleri
Salon perde modelleri En moda ve En Yeni Giyim Trendleri

Salon Perde Modelleri Nasıl? En Yeni Modeller Nasıl? – 10 3K

Salon Perde Modelleri Nasıl? En Yeni Modeller Nasıl? - 10

Salon Perde ModelleriKatalog En Yeni Modelleri Ve 3K

Salon Perde ModelleriKatalog En Yeni Modelleri Ve

Salon Perde Modelleri Nasıl? En Yeni Modeller Nasıl? – 10 3K

Salon Perde Modelleri Nasıl? En Yeni Modeller Nasıl? - 10

Yorum Yaz