‘Eğlenceli’ Çalışma Alanları

Eğri oturup doğru konuşmak gerekirse, çalışmanın çok da zevkli olduğunu söyleyemeyeceğim. Aksini iddia edenler olsa bile kaidenin bozulmayacağı görüşündeyim. Öğrencilik yaşamımda 15. senemi yaşıyorum ve bir gün bile o masanın başına istekle gittiğimi hatırlamıyorum; çünkü biliyorum ki istekle gitsem bile en fazla 1 saat sonra o istek yok olacak! Kabul etmek istemesek de en fazla zaman geçirdiğimiz yer çalışma alanlarımız, en azından sınav zamanları! İş hayatı için konuşmak gerekirse, işini evinde, bilgisayarının başında idare eden birçok insan var. Bu yazım onlar için aslında. Düzenli, sevebileceğimiz, keyifle vakit geçirebileceğimiz bir çalışma alanı yaratmak; verimliliği arttırmak, cumanın gelmesini (o kadar) dört gözle beklememektir! Bakalım işimizi nasıl daha eğlenceli hale getirebiliriz:

Office

Office

 Evinizde yarattığınız çalışma alanı, sizin sevdiğiniz bir köşede yer almalı. Sevdiğiniz objeleri, dikkatinizi dağıtmayacak şekilde etrafınızda bulundurursanız, bu sizin motive olmanıza yardımcı olacaktır.

Office

Office

  Sakinliğin rengi olarak beyazı seçebilirsiniz. Masanızdan, kalemliğe; hatta dosyalığınıza kadar beyaz rengi tercih etmeniz mümkün. Uzmanlar çalışma odaları için zinde tuttuğu için mavi, lacivert ve mor renklerini öneriyorlar.

Office

Office

 Çalışma masanız için kestireceğiniz ayna ile  farklı bir çalışma alanı yaratmış olursunuz. Rahat bir koltuk/ sandalye de diğer önemli unsurlardan.

Office

Office

 Yarattığınız çalışma alanının yeteri kadar ışık aldığından emin olun.

Office

Office

 İnsanın aklı bazen karışık olabiliyor ve not alma ihtiyacı hissediyor. Post-it yerine kara tahtaları deneyin.

Office

Office

 Aynı odada iki kişilik özel alanlar yaratmanız da mümkün.

Office

Office

 Doğal malzemelerden yapılmış masa ve aksesuarları da tercih edebilirsiniz.

Yorum Yaz