Havlu kenarı modelleri

Günümüzde de gelinlik kızların çeyizlerini süsleyen ve havluların olmazsa olması dantelli havlu kenarları yılında farklı modelleri ve tasarımlarıyla beğenileri toplamaya devam ediyor. Gelişen teknoloji ile artık el yapımı dantellerin giderek azaldığı şu günler de bir çoğu elde işlenmiş havlu kenarı modellerini sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Son yıllarda değişen el sanatları ve moda anlayışıyla danteller ve dantelli kenarlar bir hayli ilgi çekiyor. Genç kızlarında rağbet ettiği ve imrenerek ördükleri ya da satın aldıkları havlu kenarı modellerindeyılında beyaz, mor, yeşil, pembe gibi renkler öne çıkanlar arasında. Bir çok renkte bulabileceğiniz her havluya uygun rengin bulunduğu havlu kenarı modelleri son derece zarif ve şık bir görünüm sunuyor. Tercihini sade modellerden yana kullananların yanı sıra gösterişli, canlı renkli ve boncuklu, payetli modellerde dikkat çekiyor. Son yıllarda sıkça kullanılan saten kurdele ile yapılmış havlu kenarları yine dantelle ve havlu rengi ile uyumlu renkte tercih ediliyor. Uygun renkte pullar ve boncuklarla süslendiğinde de son derece şık bir görünüm oluşturuyor.

Havlularda yer alan çiçeklerler ve desenlerle uyumlu renk de havlu kenarı olması oldukça önemli. Neredeyse bütün havlu kenarlarında beyaz dantel zemin renkli ve boncuklu pullu kısımlar süsleme kısımları olarak tercih ediliyor. Havlu kenarı modellerinde ince ve geniş işlenen modellerin yanı sıra kolay ve zor modeller de bir tercihe göre değişkenlik gösteriyor.

Elde işlene  modeller elbette ki makine işçiliği ile aynı değerde olmaza ki makine da yapılan havlu kenarı modelleri son derece yapay görünüyor. Her ne kadar işlemesi zor ve zahmetli olsa da elde edilen sonuç buna değer bir sanat eseri ortaya çıkarıyor.Modelini alabileceğiniz havlu kenarı modellerini galerimiz den inceleyebilirsiniz.

Havlu kenarı modelleri Resimleri 

Yorum Yaz