Dantel örnekleri

Ev hanımlarının zamanlarının büyük bir kısmını harcadıkları dantel örnekleri tasarımları, gün geçtikçe ilgi çekici renklerle süslenmeye devam ediyor. İdeal olan modelleri seçmek için o klasik dantel tasarımlarının dışına çıkmaya çalıştım. O kadar fazla örnek var ki, hangilerini seçeceğime karar veremedim. Ama dantel örnekleri arasından farklı renklerle ve farklı işleme modellerle oluşturulan tasarımları seçmeye çalıştım. Biraz bu örneklerden bahsediyor, biraz da işleyeceğiniz modeller hakkında bilgi vermek istiyorum. Tabi sadece sizler için seçtiğimiz dantel modellerini işleyeceksiniz diye bir kural yok. En azından fikir sahibi olmak için bu modellere göz atmanızda fayda var diyebilirim.

Bayanlar daha çok klasik ve standart olan dantel tasarımlarına yoğunlaşıyorlar. Çoğu zaman bu modeller kolay işlense de, çoğu zaman bu tasarımlar ilgi çekici de olmuyor. Bu yüzden farklı dantel örneklerine yoğunlaşmanızı öneririm. Ben seçtiğim tasarımlarda, beyaz renginin dışına çıkmaya çalıştım. Daha çok kırmızı ve siyah iplikler ile oluşturulan modelleri seçmeye çalıştım. Bu tasarımları ülkemizde sıkça tercih edilen modellerden değil, yabancı ülkelerde bayanların da oluşturduğu dantel modelleri arasından hazırladım. Modellere de göz attığınız zaman, anlatmak istediğim farklılığı hissedeceksiniz. Tasarımlarda yoğun olarak çiçekli desenler yine ön planda. Her bayan dantel işlemelerinde bu tasarımları sıkça tercih ediyor. Bunun yanında kabartmalı tasarımlarında olduğunu söyleyebiliriz. Tek renk yerine iki rengi işleyen bayanlar da var.

Siyah ve beyaz tonlarıyla oluşturulan danteller ilginizi çekebilir. Bu modellere de yoğunlaşmanızı öneririm. Önceleri büyüklerimiz bu modelleri televizyon yada sehpa üzerine işliyorlardı. Şimdilerde ise genç bayanlar bu modelleri yemek masaları için işliyorlar. Aslında dantel işlemeleri, zamanımızı değerlendirmek için tercih ediliyor. Şimdi hamile olan bir bayanı düşünmenizi istiyorum. Günün uzun saatlerinde sürekli dantel örneklerine yoğunlaşıyorlar. Onlar için önemli olan tek şey, bu uzun dokuz aylık dönemi hızlı bir şekilde geçirmek oluyor. Aynı şekilde sizler de herhangi bir işleme yapmaya karar verdiğiniz zaman, dantel modelleri arasından zamanınızı keyifli bir hale getirecek tasarımı seçmeye özen göstermelisiniz. O kadar fazla model arasından seçim yapmak zor olsa da, bir zamandan sonra eliniz alışacak ve en şık dantel örneğini seçmiş olacaksınız.

Aslında çok fazla örneği görebileceğiniz çok fazla moda ve dantel sitesi var. Bu sayfaları gezerek aynen bizim sizlere önerdiğimiz gibi doğru bir seçimi yapabilir, eviniz için hoş dokunuşlar sergileyebilirsiniz. Hatta birçok bayan bunu iş haline dahi götürmüş durumda. dantel görsellerini inceleyerek, bu tasarımları alan firmalar ile irtibata geçiyor. Eğer zamanınızı siz de dolu dolu geçirmek istiyorsanız, bu tasarımlar arasından doğru seçimi yaparak, ideal bir marka ile irtibata geçebilirsiniz. Şimdi örnek almak için dantel resimlerine şöyle bir göz atmak ister misiniz?

Dantel örnekleri ResimleriYorum Yaz