Zayıflamak için işe yarayan yöntemler nelerdir?

Sağlık kişilerin fiziksel, duygusal ve ruhsal olarak bütün halinde iyi olma hali, özellikle kronik hastalık yaşayan kişiler, ağrı olan firmamiz olan ekrem, rahatsızlıkları olan alerjileri olan, sürekli kilo alıp veren ya da bağımlılıklar olan tüm hastalıklarda aslında kişileri bütün olarak incelemek gerekiyor. Örneğin fiziksel olarak kronik hastalıklarda birçok kişi de ağır metaller, toksin birikimleri, çeşitli gıda, intolerans, sarı.
Çeşitli dış faktörlerle çevresellerle ilgili kimyasal alerjenler bulunabiliyor.

Kişilerdeki bu alerjenler temizlendiğinde vücut analizi yapılarak bunlar tespit edilip tedaviler de temizlendiğinde kronik hastalıklarda iyileşmeler görülüyor. Çok daha kolaylaşıyor. Alerjilerin, kronik ağrıların gerilediğini görüyoruz. Ancak bazı hasta grupları var ki fiziksel olarak tüm tedavileri uyguladığımız halde dirençle karşılaşabiliyoruz.

İyileşme biraz daha dirençli, biraz daha yavaş olabiliyor ya da kronik olarak obezite hastası çok kilolu olan kişiler belli bir miktar kilo verseler de sonra tekrar tekrar alabiliyorlar ve kısır döngü yaşıyorlar.

Zayıflamak için işe yarayan yöntemler nelerdir? ResimleriBurada da kişilerin ruhsal faktörlerin mutlaka incelemek gerekiyor. Özellikle aile dizimi gibi grup terapilerinde kişilerin ailelerinden, atalarından gelen tıpkı fiziksel hastalıklarda ki genetik taşıyıcılık lar gibi ruhsal olarak da taşıdıkları yükler olabiliyor.

Eğer güven ortamında büyümemiz ise aynı ile babayla ilgili bir sevgi akışında blokaj varsa ya da sürekli yoksunluk yaşayan bir aileden geldiyse engellenemeyen ilişkiler yaşıyorsa bu dengeleme yen durumlarını kişiler yemek yiyerek telafi etmeye çalışabiliyor, işte sürekli kilo alıp veren ya da bir şekilde alerjisi olan ağrısı olan kişilerde tedavi yaptığımız halde direnç oluyorsa kişilerdeki bu genetik aktarımlar gibi soy ağacına baktığımızda aileden gelen hastalıkların ruhsal kısımlarını da iyileştirme şansı oluyor.

Dolayısıyla bütün olarak fiziksel, duygusal ve ruhsal olarak iyi iseniz sağlıklısın ve tedaviler de hepsini, doktorların da hepimizin gözeterek kontrol altında tutmamız gerekiyor.

Yorum Yaz