SIKI KARIN KASLARI İÇİN SIKI EGZERSİZLER

Gevşek karın bölgesinden nefret etmeyen kadın var mıdır? Her kadın sıkı bir karna sahip olmak için yanıp tutuşur. Bu da öyle kolay elde edilen bir şey değildir, sağlıklı ve bilinçli beslenmenin yanında, düzenli spor veya en azından yürüyüşler yapmak gerektirir. Taş gibi bir karın bütün kadınların rüyalarını süsler elbette. Sıkı karın kasları için sıkı egzersizler yapmak gerekir, bu da her gün düzenli spor ve hareket yapmak anlamına gelir ki istikrar sporda çok önemlidir.

Karın kaslarının sıkı olması için evde bile yapılacak bazı basit egzersiz hareketleri vardır. Bunların içinde kendi başınıza uygulayabileceğiniz şnav hareketini saymadan geçemeyeceğiz, hepimizin bildiği bu zor seçenek, sıkı karın kasları için son derece etkili olacaktır. Diyelim ki, şnav çekmek size çok zor geliyor, o zaman daha başka hareketler önerebiliriz.

Mesela eller belde ve nefes alış verişlerimizi doğru yaparak, aşağı yukarı sistemli bir şekilde hareket etmek, ayaklarımızı çok geniş açarak yine eller başta aşağı yukarı eğilip bükülmek karın kası geliştirmek için ideal hareketler olacaktır. Bunlar zor olmakla birlikte kısa sürede cevap verecek nitelikte egzersizlerdir, yapacak bir şey yok, gülü seven dikenine de katlanacak, sıkı karın kası isteyen de egzersizlerin zorluğuna. Hepsi zor geliyorsa yapacağınız tek güzel şey, bol, bol yürümek olmalıdır.

karan-kasa-hareketleri-508x337

Yorum Yaz