Kısa Sürede Kilo Vermenizi Sağlayacak 2 Sağlıklı ve Etkili Zayıflama Yöntemi

Paleo Taş Devri Diyeti Nedir Listesi

Sözü geçen diyetlerden bir tanesi paleo diyeti veya ilkçağ diyeti ismiyle geçen taş devri diyeti. Özünde son 300 400, hatta 1000 yılı önce yenen yiyeceklerden köken alan, yani bizim yerleşmiş toplumların yetiştiremediği ya topraktan çıkan ya avladığını yiyecekler olarak isimlendirilen yiyecekleri yemenizi tavsiye eden bir diyet stili, etler hatta av etleri diyeceğimiz sincap da olabilir, kuş olabilir veya gezinen kendisi büyümüş olan hayvanları tavsiye ediyorlar tabi bizim bunları bulmamız mümkün değil ama mümkünse doğal olan hayvanlardan bahsediyor.

Yani fabrikada yetişmiş bir ürün değil de doğal hayvandan bahsediyoruz. Tercihen bizim bulabileceğimiz ölçüde söylüyorum ve bütün sebzeleri yiyebiliyorsunuz. Yağları yiyebiliyorsunuz ama fındık fıstıkları çok fazla tüketmemesini tavsiye ediyoruz. Tabii tereyağı bunun içinde var ama örneğin zeytinyağı da var. Ayçiçek yağı yok çünkü onlar tarım ürünü sayılıyor. Böyle bir besin strip bütün onlar bunun dışında kalıyor. Ve karbonhidratların çoğu bunun dışında kalıyor. Haliyle bu şekilde olduğu takdirde üstün direnciniz olmuyor.

Çünkü vücudunuz hiçbir terslikle karşılaşmıyor ve sonuç olarak ensülin olmadığı içinde vücut kendi yakıtları ile yeterli bir şekilde bir simbiyoz oluşturduğu için kendisi karbonhidratların grup uzunluğu mevcut yapıtlarından üretmeye başlıyor ve bu sistem içerisinde sizin istekleriniz için oluşmuyor sizin vitaminlerinizi daha doğal olarak emmeye başlıyor.

Vitaminleriniz zaten demir B 12 açısından yeterli oluyor. Sebzelerden diğer vitaminin hepsi sağlanmış oluyor ve sistem kendi kendine devam edip gidiyor. Buradaki hiçbir şey ziyan olmuyor ve günün sonunda yanlış hiçbir şey yok gibi gözüküyor. Eleştirenler şu şekilde eleştiriyorlar biz eskiden yaşayanların ne yediğini bilmiyorduk diye bunu öne sürüyorlar ve tanrıların o kadar da kötü bir şey olmadığını zaman zaman geçmişteki atalarımızın da tatlı şeyler yemeyi sevdiklerini, bu kadar az yemek yemek zorunda olmadığımızı vs. Öneriyorlar.

Yiyenler zaman içerisinde daha berrak düşündüklerini, enerjilerinijn hiç düşmediğini, çok mutlu olduklarını savunuyorlar. Bu noktada kendinizi değerlendirmenizi tavsiye ediyorum. Günün sonunda nasıl yaşamak istediğiniz size ait bir durum problem şu olabilir, bu kadar çok et ve hayvan ürün tüketmek ürik asit yükseltebiliyor.

Ama az miktarda yerseniz o da bir problem olmayabilir. Çünkü sonuçta suyla eriyip giden bir şey, bir problem masraf açısından olabilir. Yine daha az yerseniz çok yemediğiniz takdirde masraf da azalır. Protein açısından fazla olması dediğim gibi bir problem yaratırmı ancak. Sebzeyi az yerseniz yaratır. Oksidan ve antioksidan dengesini korumak şartıyla bu diyetin aslında büyük bir problemi yok.

Ketojenik Diyet Nasıl Yapılır Listesi Keto Diet

kisa surede kilo vermenizi saglayacak 2 saglikli ve etkili zayiflama yontemiTıp dünyasında sporcuların da denediği yeni bir diyet ketojenik diyet aslında epilepsi çocuklarda denenmiş ve başarılı sonuçlar alınmış bir diyettir maksadı beynin aşırı elektrik aktivitesini durdurmak için yağlardan faydalanmaktır. Yüksek oranda yağ kullanılınca epilepsi atakları durduğunu gören araştırmacılar, vücudun elektrik sisteminin bu yağ nedeniyle desteklendiğini görmüşler.

Şu şekilde oluyor, vücudunuzda çok fazla şeker kullandığınız zaman bazı şeker iniş çıkışları nedeniyle beyin aktivitesini değiştiğini fark etmişler ve yağ ile insülinin azalmasıyla yağ kullanarak bunu farklı şekilde çalıştığını görmüşler. Burada kesinlikle yol boyunca kullanmadığı gibi protein daha az atılıyor. Neredeyse enerji alımının yüzde 50 si yağdan sağlanıyor. Aslında tadı çok güzel olmayan bir diyet fakat denemeye değer.

Burada. Vücuda sabah, öğlen akşam 3 kere. En az 3 kere yüzde 50 yağ verdiğiniz takdirde vücudunuz. Keltos dediğimiz bir duruma giriyor. Ağzınızın çok aç kaldığınızda koktuğunu bilirsiniz. O durum oluşuyor. Yani keton cisimcikleri oluşmaya başlıyor. Karbonat bulamayan vücut ikinci bir form olan beynin kullandığı asit ona benzer cisimcikleri üretmeye başlıyor ve bunun enerjisiyle çalışmaya başlıyor.

Bu noktada zayıflama başlıyor. Normalde insanlar sadece şekerle beynin beslendiğini düşünürdü. Ya bilirdik ama tıpta diyabetli hastalar komaya girdiğinde keton üretir ve onu kullanırlar vücudunda bu noktadan yararlanarak vücudumuz keton kullanarak kendini enerji ile beslemeye başlıyor.

Maksat bu ve bu noktada şiddetli bir zayıflama başlıyor. Bizde bunu obezitede kullanabiliyoruz. Epilepside de kullanabiliyoruz. Dilerseniz bir gün deneyebilirsiniz. Ölçmek amaçlı amacıyla da idrar çubuklarıyla keton olup olmadığımızı deniyorsunuz ama kolay bir yöntemi de ağız kokusu olup olmadığına bakarak olabilir.

Ketojenik diyet kısa bir sürede yapılıp daha sonra zayıfladıktan sonra normal bir paleo diyet veya aralıklı oruç diyeti denilen normal diyete devam edilebilir.

Yorum Yaz