Kilo Aldırmayan Tatlı Tarifleri

Yaz İçin Diyet ve Beslenme Tüyoları

“Hadi canım, bu işte bir iş var” dediğini duyar gibiyiz! Son yapılan araştırmalar, tatlı tüketiminin kilo vermeye en büyük engel olduğunu doğruluyor. Ama işin aslı tam da öyle değil. Doğru şekilde ayarlanmış porsiyon, kaloriyi ve tatlı krizlerini kontrol altında tutarken köşe bucak kaçtığın tatlıyı yiyebilmene de fırsat sunuyor. İşte mükemmel porsiyonlanmış, 150 kaloriyi geçmeyen nefis tariflerimiz.

Vişneli Üzümlü Granita

Araştırmalara göre, antioksidanla dolu ve mayhoş tadıyla vişne, enflamasyonu yatıştırmaya ve egzersiz sonrası yorulan kaslarını toparlamaya yardımcı oluyor.

Isıya dayanıklı bir kâsenin içine 60 mİ kaynar suyu al, 1 çorba kaşığı şeker ekleyip erit, içine 600 mİ şeker ilavesiz vişne suyu, 240 mİ şeker ilavesiz üzüm suyu ve 1 çorba kaşığı rendelenmiş portakal kabuğunu ekle. Karışımı

22 santimlik kare bir fırın kabına aktar ve dondurucuda 3-4 saat beklet. Her saat başı dondurma kaşığı yardımıyla karıştır. Kaşık yardımıyla bardaklara paylaştır ve nane ile süsleyip servis yap.

4 KİŞİLİK 360ml granitada: 130kalori, 0gr yağ, 33 gr karbonhidrat, 15 mg sodyum, Ogr lif, 1 gr protein

Çikolatalı Kraker Topları

Tuzlu, tatlı, çıtır ve yumuşak: Bunların arasından seçim yapmana gerek yok.

Bu minik kurabiyelere benzeyen tatlı, sana hepsini bir arada sunuyor! Ayrıca araştırmalar, sütlü yerine bitter çikolata tercih etmenin daha az yemene ve günün ilerleyen saatlerinde daha az acıkmana yardımcı olduğunu söylüyor.

Fırın tepsisine fırın kâğıdını yay ve pişirme spreyini sık.

Isıya dayanıklı bir kâsenin içinde 22 küçük kare bitter çikolatayı erit. 10 küçük tuzlu krakeri ufala ve eritilmiş çikolatanın içine aktar. 2 çorba kaşığı kuru üzümü ekleyip karıştır.

Karışımı kaşıkyardımıyla fırın kâğıdına paylaştır.

Üzerine birtutam deniz tuzu serpiştir. Servis etmeden öncel saat buzdolabında beklet.

Kilo Aldırmayan Tatlı Tarifleri Resimleri
Kilo aldırmayan tarifler - FazlaKilo.Com

Yorum Yaz