Karın Kası Yapmanın Yolları

Kaslı, dümdüz tabak gibi bir karnı olmasını her kadın ister, ama bunu başarmak öyle zannedildiği kadar kolay değildir. Uzun süre dengeli ve sağlıklı beslenmek ve egzersizleri aksatmadan uygulamak gerekir. Mesela karın kası yapmanın en bilinen yolu şnav çekmekten geçer, kadın veya erkek hiç fark etmez, düzenli şnav çeken herkes, kısa zamanda karın kası yapmayı başarır. Karın kası yapmanın yolları nelerdir diye sorduğunuz zaman, size hemen şnav çek diyenler olacaktır. Bunun yanında plates lastiğinin yardımı ile de karnınızı kaslı hale getirebilirsiniz.

Yere sırt üstü, düz bir şekilde yatın ve uzanın, ayaklarınızın parmak uçlarına plates lastiğini geçirin ve belinizi hiç kaldırmadan ayak uçlarınızdaki lastiği el yardımı ile çekerek, ayaklarınızı başınızın üzerine doğru çekmeye çalışın. Burada bütün güç karın kaslarına gidecek, bölgede oluşan yağlar yakılacak ve karın kaslarınız güçlenecektir.

Karın kası, özellikle erkekler arasında çok popüler, baklava dilimi karın kasları ile övünmeyi seven erkekler, bunu sağlamak için spor salonlarından çıkmazlar, ama bayanlar bu konuda daha esnek davranırlar ve zamanla ve düzenli spor ile karın kası yapmaya çalışırlar.

Ellerinizi başınızın altında birleştirerek ve belinizi zorlamadan aşağı yukarı hareket ettirerek de karın kası elde etmeniz mümkün olur. Sağlıklı beslenme ile desteklenen spor her zaman iyi sonuçlar verir ve yapanları mutlu eder.

karin-kasi-yapmanin-yollari

 

Yorum Yaz