Karın Düzleştiren Egzersizler

Formda bir görünüm için ideal kiloda olmak kadar sıkı ve fit bir vücuda sahip olmak da önemli. Bunun için doğru orantı ile birlikte özellikle vücudun bölgesel hatlarında fazlalıkların göze çarpmaması gerekiyor. Hem kadınlar hem de erkekler için vücutlarında yakındıkları en büyük problem karın yağlanması. Göbeklenme olarak da söylenen bu durumun sağlık açısından da bir sürü riski olduğu bir gerçek. Karın düzleştiren egzersizler ve göbek incelten hareketler sayesinde diyetle bir yere kadar getirdiğiniz vücudunuza en etkili son dokunuşu gerçekleştirebilirsiniz.

Yaş ilerledikçe daha da zorlaşan ve düzelmesi imkansızlaşan bel çevresi yağlanması için gün içinde on dakika gibi kısa bir zamanınızı ayırarak sonsuza kadar kurtulabilirsiniz. Düz bir karına sahip olmak için yapabileceğiniz hareketlerin birincisine göre yere uzanıp ellerinizi başınızın arkasında birleştirerek işe başlayabilirsiniz. İki bacağınızı düz bir şekilde uzatıp yerden kestikten sonra bir bacak düz bir bacak dizden bükülü şekilde olmak üzere sağ kolunuzu sol bacağınıza ve sol kolunuzu sağ bacağınıza yaklaştırmaya çalışın.

Yapılabilecek basit hareketlerden biri de sandalyeye oturarak gerçekleşir. Kollarınızla sıkıca iki yanlardan tutunup dizlerinizi sırası ile çenenize doğru getirmeyi deneyin. Özellikle ofis ortamı gibi sürekli oturmak zorunda kalanlar için bu hareket oldukça kolay ve idealdir. Ayrıca karın düzleştirmek için uzanıp bacaklarınızı doksan derecelik bir açı ile kaldırıp bacak bacak üstüne atar pozisyonda on beş saniye kadar beklemek, yere yüz üstü uzanıp el dirsekleri ve ayak parmaklarından yardım alarak tüm vücudu yerden kesmek de karını çalıştıran egzersizler arasındadır.

egzersiz3

Yorum Yaz