Hızlı Zayıflamanın Yolları

Sağlığı önceliğiniz yapıp güzelliği ardından getirirseniz aslında iki şıkkı birden çözüme kavuşturacağınızı bilmelisiniz. Çünkü sağlıksız bir güzellik tek başına bir anlam ifade etmez ancak sağlıklı olduğunuz sürece güzelliğinize de kimse söz söyleyemez. Bir kadının kuşkusuz en büyük derdi kilo problemidir. Kabul edilen standartlarda bir ölçüye sahip olan kadınlar bile kilo sorunundan yakınır durular. Bu yüzden kilo kaybetme vaadinde bulunan maddelere ve şok diyet listelerine ister istemez bir meyil oluşur ve bu da çoğu zaman tam tersi bir etki doğurur. Hızlı zayıflamanın yolları başlığı altında karşınıza çıkabilecek çözümleri akıl ve mantık yolu ile eledikten sonra elinizde kalanlar sizin için en doğrusudur.

Öncelikle hızlı kilo vermenin sağlımız üzerinde olumsuz bir etki yaratmaması ilk dikkat edilecek kuraldır. Bu yüzden hız tanımının kabul edilebilir ölçülerine dikkat etmek gerekir. Haftada on kilo gibi iddialı rakamların sizi kandırmasına izin vermeyin. En ideali haftada birkaç kilo verdiren beslenme programları olduğunu bilmelisiniz. Ayrıca bu programa ilave olarak sporu da hayatınızın bir parçası haline getirmelisiniz. Hareketin olduğu yerde hem kilo kaybı hem de sağlık kol kola yürüyecektir.

Kilo fazlanız olduğunu düşündüğünüzde öncelikle bunun nedenleri üzerine kafa yormakla işe başlayabilirsiniz. Çünkü fazla kilo genelde altta yatan psikolojik bir nedene bağlıdır. Bu bazen kendi kabuğuna çekilip kiloların ardında kendini güvenli hissetmekle bazen de psikolojik bir açlığı yemek ile gidermeye çalışmakla açıklanabilir. Sebebi bulduğunuz takdirde çözüme bir adım daha yaklaşacak ve beyninizi ikna ettiğiniz zaman bedeninize daha fazla söz geçiriyor olacaksınız.

hizli-zayiflama

Yorum Yaz