Hızlı yağ yakan egzersizler

Zamanımızın kıymetini çok iyi anlamaya başladığımız bu dönemde hızlı olarak yapmak istiyoruz yapabileceğimiz her şeyi. Kilo ve obezite yüzyılımızın hastalığı olmaya başlamışken bugün sizlerle hızlı yağ yakan egzersizler hakkında sırlar vereceğim.

Öncelikle basit ısınma hareketleri ile başlayın. Ayaklarınızı ve kollarınızı açın ve zıplayın.  Oturur halde duvara yaslanın ve aşağı yukarı hareketler yapın. Çömel kalk hareketini 20-25 kez yapmaya çalışın. Ardından hızlı yağ yakan egzersizler arasında en iyisi ise olduğunuz yerde dizlerinizi kaldırarak koşun. 30 saniye dinlenin. Ardından yere yatın ve mekik çekmeye başlayın. 20-25 kez hareketinizi tekrar edin. Dinlenin ve ardından şınav pozisyonuna geçin. Kollarınızı yere koyun ve aşağı yukarı hareketler yapın. 10-15 kez tekrarlayın. Bir sandalye alın ve arkasını çevirin. Ellerinizi oradan tutun ve oturup kalkma hareketi yapın. Ayaklarınızı birleştirin ve sağ dizinizi karnınıza çekin. Ayak parmaklarınız yeri göstersin. Bunu sol bacak ile de gerçekleştirin. 30 kez hareketi tekrarlayın. Her zaman söylediğim gibi su için. Su hayattır ve vücudumuza en fayda sağlayan nimettir.

Bu hızlı yağ yakan egzersizler her gün tekrar edilmelidir. Vücudunuzun bunlara ihtiyacı vardır. Vücudunuzun bu isteğini geri çevirmeyin ve hareketleri günlük 1 saat yapmaya özen gösterin. Egzersizler haricinde günlük yürüyüşler gerçekleştirin. Hızlı yürüyüşler yapmanız daha hızlı kalori yakar. Yaptığınız her hareket sadece sizin vücudunuza yardımcı olacaktır. Bir başkasına değil.

agustos-2012-egzersiz-resim-2

Yorum Yaz