Evde Zayıflama Yöntemleri

Ev hanımlarımızın çok çok ihtiyacı olan evde zayıflama yöntemlerine değineceğim. Çok basit yöntemler ile evinizde yağlarınızı yakabilirsiniz. İlk olarak hanımlarımız bir dışarı çıksın ve ya evde koşu bandı yardımıyla yarım saat veya bir saat civarında koşu ve ya yürüyüş yapsınlar. Yürüyüşlerin ardından basit egzersizlere geçsinler.

İlk olarak sağ ve sol kollarımızı öne arkaya daireler çizin. Ardından baş ile sağ ve sola doğru yarım daireler çizin. Sonra ellerinizi yukarda birleştirin. Ayaklarınızı omuz hizasında açın. Sağa ve sola doğru kendinizi esnetin. Yaklaşık 20-25 kez bu hareketi tekrarlayın. Ardından yüz üstü yere yatın ve dirseklerinizi ve kollarınızı vücudunuza paralel şekilde yere yerleştirin.

Ardından sağ ayağınızı havaya doğru kaldırın ve 1 saniye bekleyin. Ardından yere eski haline koyun. Diğer ayağınızı da aynı şekilde yapın 30 kez hareketi tekrarlayın. Evde zayıflama yöntemleri başında gelen mekikte bizlerle. Fakat mekiğimizi biraz daha etkili hale getirmek istiyorsak ellerimizi başımızın arkasında birleştirip dizlerimizi bükelim. Sağ dirseğimiz ile sol dizimizi, sol dirseğimiz ile sağ dizimizi birleştirelim. Eğer yapabilirsek 50 kez yapmanızı tavsiye ederim.

Daha basit evde zayıflama yöntemleri ise şunlardır: yere uzanın ve ellerinizi iki yanınıza birleştirin. Ardından ayaklarınızı birleştirin ve aşağı yukarı hareketler yapın. Ardından ayağa kalkın ve ayaklarınızı omuzdan biraz daha geniş açın. Ayakuçlarınız 10 ve 2yi göstersin. Dizlerinizi büküp tekrar yükselin.

zayiflama1

Yorum Yaz