En Etkili Zayıflama Yöntemleri

Obezite günümüzde oldukça yaygınlaşmış olan artık bir halk sağlığı problemi haline gelmiş olan tehlikeli bir hastalıktır. Obezitenin tehlikesi genelde yarattığı diğer hastalıklardan gelir. Obezitenin engellenmesinde en etkili yol obeziteyle baştan bir mücadele içinde olmaktır. Beslenmeye dikkat edilmesi ve hareketli bir hayat sürülmesi burada en önemli husustur. Obezitenin sağlığı tehdit edecek bir boyuta geldiğini gördüğümüzde biz doktorlar olarak çeşitli yöntemler geliştirip bu konuda yardımcı olmak istiyoruz.

Kullandığımız başlıca yöntemler arasında mide balonları ve cerrahi işlemler bulunur. Mide balonları ameliyatsız yöntemler olduğu için ve endoskopik olarak uygulandığı için daha çok tercih edilmekte. Ancak mide balonu uygulanabileceği hasta sayısı sınırlı sayıda dır. Bunun sebebi mide balonunun etkinliğinin ameliyatlara göre daha az olması. Mide balon çıkarıldıktan sonra etkisinin ortadan kalkması dır görmekteyiz ki mide balonu ile kilo verebilen hastalarda da mide balonu çıkarıldıktan sonra geri kilo alımı söz konusudur. Mide balonu takıldıktan sonraki süreçte elde edin.

en etkili zayiflama yontemleriBeslenme alışkanlıkları eğerki mide balonu çıkarıldıktan sonra da korunabilirse, hasta bu yöntemle çok güzel kilo verebilir. Mide balonu dışında kullandığımız cerrahi yöntemler ameliyatla uygulanan tüp, mide gibi gastrik by pass gibi çeşitli ameliyatlardır. Bu ameliyatların uygulanması için hastamızın belli bir kilonun üzerinde olması gerekir. Bu kilo hesapları vücut kitle endeksi denen boya göre kilo hesaplanmasıyla ortaya konuş. Eğer ki kişinin kilosu cerrahi ihtiyacı oluşturacak kadar fazlaysa.

Çeşitli tetkiklerden geçirdikten sonra ameliyat için doğru bilgilendirilmesi ve kişi için en uygun olan ameliyatın seçilmesi gereklidir. Biz hekimler olarak çeşitli yöntemlerle hastalarımızın fazla kiloların tedavi edilmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Ancak ideal kiloya ulaştıktan sonra bile bu başarının kalıcı olabilmesi için mutlaka kişinin kendi iradesiyle hayatında kalıcı değişiklikler yapması, beslenme alışkanlıkları ve egzersiz alışkanlıklarını hayat boyu sürecek bir düzene sokması gerekmektedir.
Hepinize sağlıklı huzur dolu ve mutlu günler dilerim.

Yorum Yaz