3 Günde 1 Kilo diyeti

3 Günde 1 Kilo diyeti

Kısa zaman dilimi içerisinde kilo verme isteği, yeni diyet listesi arama yoluna insanları sevk ediyor. Yakın zamanda olacak olan bir düğün, nişan, kutlama ya da mezuniyet hafif fazlalığı olanlara bu diyet ilaç gibi geliyor.

İşte günde 1 kilo verdiren diyet listesi:

1.Gün

Sabah: Sabah ılık bir süt sonrası 2 salatalık, 1 domates ve 1 dilim kepek ekmeği

Öğle: Izgara balık, salata ve bol su

Akşam: Dilediğiniz bir kase çorba içebilirsiniz fakat tuzsuz olmak şartı ile. Yanında 1 dilim kepek ekmeği ve sonrasında da yeşil çay içebilirsiniz.

2.Gün

Sabah: Limonlu su içmeniz gerekiyor. Bir şey yemeden önce yağ yakımını hızlandırmanız da fayda var. Yağsız ince bir dilim peynir yanında 1 domates ve 1 dilim kepek ekmeğiyle güne başlayın.

Öğle: Az yağlı kıyma ile yapılmış kabak, yanında yağsız yoğurt

Akşam: 1 kase sebze çorbası, 2 sivri biber ve salata

3.Gün

Sabah: 1 tane haşlanmış yumurta, 1 salatalık, 1 domates, 1 dilim kepek ekmeği ve şekersiz çay

Öğle: Ton balığı ile birlikte güzel boş yeşillikli bir salata

Akşam: 1 porsiyon ıspanak yanında sarımsaklı ya da isteğe bağlı sade yoğurt.

Bu öğünler arasında fazla acıkmamanız ve diyeti bozmamanız adına kuru üzüm, yoğurt, yeşil çay, kuru kayısı ve çok az miktarda galeta tavsiye edilebilir. Kendinizi motive etmek için her gün tartılmanızda fayda var. Çünkü bu diyetle beraber yapacağınız egzersiz kolay yağ yakımınızı sağlayacağı için hemen etkisini görebilirsiniz. Asıl mesele aldığınız kalorinin harcadığınızdan daha az olması. Bu nedenle ne kadar fazla hareket ederseniz kilo vermeniz de bir o kadar kolaylaşır ve de hızlanır. Bir spor salonuna yazılamıyorsanız en azından yürüyüşe çıkmayı deneyebilirsiniz. İşten güçten buna bile vakit bulamamaktan şikayetçi iseniz işe yürüyerek gitmeyi deneyin. İneceğiniz yerden 2 durak önde inin ve daha fazla yürüyün. Böylece vücudunuz size olumlu bir karşılık verecek, hedefinize ulaşmanızı kolaylaştıracaktır. Yakın zamanda gideceğiniz herhangi bir davet de artık sorun olmaktan çıkacaktır.

Yorum Yaz