Kıvırcık saçları düzleştirmenin doğal yolları

Fönle ya da saç düzleştiricilerle geçici bir o kadar da saçları yıpratıcı çözümler bulabilirsiniz.  Yine de saçlarınızı fön ya da düzleştiriciler ile düzleştirecekseniz, saçlarınıza bal ve süt karışımı ya da hindistancevizi ve limon karışımı ile maskeler hazırlayabilirsiniz. Bu karışımlar işlem öncesi saçlarınızı yumuşatacak ve kolay şekil almasını sağlayacaktır.

Siz saçlarınızda ki düzleşmenin geçici değil de kalıcı olmasını için bir kür tarifi verebiliriz. Kıvırcık saçları düzleştirmenin doğal yolları için vereceğimiz kürü kullanmadan önce iyi düşünmelisiniz. Bu kür diğer karışımlar gibi saçlarınızda geçici bir düzleşme değil kalıcı bir sonuç oluşturacaktır. Bu yüzden kürü uygulamadan önce saçlarınızın kalıcı olarak düz olmasını isteyip istemediğini iyi düşünmelisiniz.

Kıvırcık saçları düzleştirmenin doğal yolları için vereceğimiz kürün malzemeleri; iki çorba kaşığı acı badem yağı, bir çay bardağı soya yağı, bir tatlı kaşığı deniz tuzu ve iki tatlı kaşığı elma sirkesi güzelce birbirine karıştırılır. Oluşturduğunuz karışımı her gün iki saat saç diplerinize maske olarak uygulayın. Bir haftalık uygulamanın sonunda saçlarınızın hem düzleştiğini hem de çok daha sağlıklı ve canlı olacağını göreceksiniz.

kalici-sac-duzlestirme

Yorum Yaz