Elektriklenen Saçlar İçin Kalıcı Çözüm

TESPİT

Tokalar, kötü uygulanmış bakım ve şampuanlama, çok hızlı fön çekme, kuru hava… Saçların havaya dikilmeleri için çok da fazla bir şey gerekmiyor.

ÇARE

Öncelikle şampuanlamayı son bir soğuk su darbesiyle yapmaya son vermek gerekiyon AVda’nın hatırlattığı gibi “Statik elektriğin ortaya çıkmasını sağlayan şey büyük ısı değişiklikleridir: dolayısıyla saçlan -Nötr PH’lı. silikonsuz ve parabensiz bir şampuanla ılık bir suyla durulamak en iyisi.”

Bir diğer öneri ise (İnce) saçlan başın tepesinde toplarken kötü bir etkisi olduğu için saç kremlerini uygulamada aceleci davranmamak, onun yerine bir bakım maskesi kullanmak daha iyi bir seçim.

Ardından saçları mikrofiber bir havluyla maksimum nemi almak için düzgünce kurutup, iyonik fonksiyonu olan bir kurutucu kullanmak Sıcaklık için oldukça dikkatli olunmalı, özellikle de ince saçlar için 57 yeterli, bu aynca Philips’in elektirldenmeden ve kurutmadan saçlan kurulamak için ideal olarak gösterdiği derece. Ardından tel değil kıl fırça kullanılmalı, saçı disipline etmesi için saç spreyi sıktığınız kıl fırçalarla şekillendirilmeli (demir sıcaklığı daha fazla emiyor ve elektrik teline dönüşüveriyor).

Elektriklenen Saçlar İçin Kalıcı Çözüm Resimleri
Elektriklenen Saçlar İçin Kalıcı Çözüm_3.jpg

Yorumlar

  1. Sevil Selvi 24 Temmuz 2019

Yorum Yaz