Düz fön nasıl çekilir

Düz fön kadınların en çok kullandıkları saç stilidir. Son zamanlarda çıkan düzleştiriciler bile fönün yerini tutmamaktadır. Günlük hayata en uygun olan şekil ise düz fön şeklidir. Bu çekim ile birlikte kişilerin kullanmak için rahat ettikleri bir güzellik ortaya konmaktadır. Günlük olarak fön çekmek isteyen biri düz fön nasıl çekilir diye soracaktır. Düz fön çekimi için uygulanacak adımlardan ilki saçın iyi bir şekilde yıkanmasıdır. Yıkanan saçın nemini ortadan kaldırmak için mutlaka iyice kurulamak gerekir.

Düz fön nasıl çekilir sorusunun devamında, yıkanan saçın mutlaka yumuşak bir fırça yardımı ile taranması gerekir. Bu yöntem oldukça faydalı olacaktır. Düz fön nasıl çekilir sorusunun bir diğer adımında ise saçlarınızın tepe kısmından alacağınız bir tutam saçı, yukarda bir toka yardımı ile tutmanız gerekir. Hareket alanınızı rahatlatmak için böyle bir etkiye ihtiyacınız olacaktır. Daha sonra ise yan kısımları dipten uca gelecek şekilde saç kurutma makinesi yardımı ile fön çekerek şekillendirin.

Düz fön nasıl çekilir için, ilk fön işlemi yapıldıktan hemen sonra, mutlaka ikinci fönü de çekmelisiniz. Artık sıra saçlarınızın arkası olan yukardan topladığınız kısma geldi. Bu kısmı ise ikiye bölerek fön işlemine devam etmelisiniz. Düz fön çekimi için son olarak yapacağınız işlem ise başın tepe kısmından başlayarak, aşağı doğru tekrarlı bir şekilde düz fön çekim işlemini sağlamanız olacaktır.

Yorum Yaz