Pürüzsüz Yüzler için Kapatıcı

Pürüzsüz Yüzler için Kapatıcı

Makyaj yapmanın en önemli elde edilmek istenen sonuçlarından biri pürüzsüz cilt görünümüdür. Makyajda kapatıcı kullanımı makyajın vazgeçilmezindendir. Cilt kusurlarını gizlemek için de kapatıcı kurtarıcıdır. Makyajda kapatıcı kullanımının püf noktaları öncelikle doğru ve kaliteli ürünün seçimi ile başlar. Kapatıcılar mutlaka temiz ve nemli cilde uygulanmalıdır. Kapatıcılar stick olabileceği gibi krem formunda da olabilir. Kullanım alanına göre nasıl kapatıcı alınacağına karar verilmelidir.

Her cilt için krem kapatıcılar olduğu gibi daha sert kıvamda stickler de mevcuttur. Fondöten ve kapatıcı kullanma teknikleri birbirini tamamlayan tekniklerdir. Fondötenler kapatıcıların üstüne kullanılırlar. Yanlış kapatıcı seçimi gizlemek istediklerinizi daha fazla görünür yaparak nahoş sonuçlara sebep olabilir. Makyajda kapatıcı kullanımı yapacaksanız, kapatıcı alırken cildinizin tonuna uygun olması yanında fondöteniniz ile de uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz.

Cildini kuru ise akışkan kapatıcı almanızı öneririz. Krem formundaki kapatıcılar bütün ciltler için uygundur. Concealer nasıl kullanılır dersek; concealer yani kapatıcı seçerken mutlaka gün ışığında rengi seçmelisiniz. Yeni kullanmaya başlayanlar için fırça ile kullananları tavsiye etmekteyiz. Makyajda kapatıcı kullanımı kusurları kapatmak yanında sizi daha canlı ve cildinizi ipeksi gösterecektir.

Yorum Yaz