Pembe mor göz makyajı

Gözlerde Bahar Modası

Tüm tabiat birbirinden tatlı renklere bürünürken, göz makyajımız niye renksiz olsun ki? Pembe mor göz makyajı ile yüzümüzü baharın renkleri ile güzelleştireceğiz. Sıcak pembe mor gri tonlar, ilk bakışta kulağa iddialı gibi gelse de hem gündüz hem de gece için yapılan makyaja uyan, çok hoş geçişli renklerdir. Göz makyajı önerileri, pembe ve morun yanına gri ya da mavinin de ideal gölgelendirme renkleri olduğunu hatırlatalım.

Makyaja başlarken taban olarak mavi ya da gri ile göz kapağı boyanabilir. Pembe mor buğulu göz makyajı için taban rengi kullandığımız farın krem olması çok daha iyi sonuçlar ortaya çıkaracaktır. Göz kapağımızı mavi ile boyadıktan sonra gri ya da beyaz ile kirpik diplerimize ince far uygulaması yaparsak çok daha aydınlık ve gözlerimizin iri görünmesini sağlar.

Pembe mor tonlarında makyaj; bu makyaja mor ile göz kapaklarımıza gölge yapalım, bunu gri ya da beyaz sürdüğümüz far bölgesinin biraz üstüne uygulayalım. Hemen bitişinden de tatlı bir pembe ile göz uçlarımıza doğru genişleyecek şekilde sürelim. Pembe mor göz makyajı yaparken renk geçişlerinin sertliğini almak için kalın bir far fırçası ile kahve ya da altın tonlar gölgeleme şeklinde renk geçişleri yumuşatılabilir. Makyaj rimel ve eyeliner ile bitirilir.

Yorum Yaz