Yüz Tipine Göre Kaş Şekilleri

Kaş kalınlığı her dönem modaya endeksli değişiyor olmasa da; modaya kapılıp yanlış kaş şekillerine kurban gitmemek gerekir. Bazen kalın bazen ince kaş moda olabilir ama sizin moda değişimlerinden kötü etkilenmemek için yüzünüzü iyi tanıyıp yüz tipini göre kaş şekillerini bilmeniz gerekir. Bir güzellik uzmanına danışmak fikir almak şansınız yok ise yüz tiplerine göre kaş şekillerini bilmeniz gerekir. Kadınların birçoğu güzellik uzmanları kadar iyi kaş alabilmekteler. Kaşlarınızı kendiniz alacaksanız bunu iyi bildiğinize emin olun, kaşlar kolay küsüp kolay şekil bozukluğuna uğrarlar.

Kaşlarınızın doğru şekillenmesi yüzünüz kadar bakışlarınızı da güzelleştirecek, bakışlarınıza derinlik katacaktır. Eğer yüz hatlarınız yuvarlaksa oval kaş sizin için uygudur denebilir. Yüz tipine göre kaş şekilleri doğru seçilmezse sizi güzelleştirmek yerine güzelliğinizi gölgeleyecektir. Yüz hatlarınız çok belirgin elmacık kemikleriniz çıkıksa kavisli kaş sizin için uygun olacaktır. Kavisli kaş oval kaşa göre size çok daha asi bir bakış verecektir.

Yüz tipine göre kaş şekilleri seçilirken yüzün yuvarlak ya da kare olması kadar hatların belirgin olup olmaması da önemlidir. Bunun yanında göz kapaklarının geniş ya da dar olması da kaş şekilleri için önemlidir. Göz kapaklarınız dar ise kavisli yüksek kaşlar bakışlarınıza derinlik katacaktır. Eğer yüzünüz kalp şeklindeyse kısa ve kalın olması tercih edilmelidir. Kalp şeklindeki yüzde kaşlar uzun olursa çenenizi daha dar ve küçük gösterir.

kas-sekli

Maybe You Like Them Too

Yorum Yaz