Siyah saç makyajı

Siyah saça sahip olan bayanlar genellikle ten renklerine göre makyaj stili belirlerler. Ten renginize uygun olarak seçeceğiniz tonlar size daha yaratıcı bir yüz ortaya çıkaracaktır. Siyah saç makyajı için ayrıca bir uygulamaya gerek yoktur. Ancak saçın renginin koyu olması nedeni ile mutlaka açık tonlar kullanılmalıdır. Daha önce de söylediğimiz gibi makyajı ten rengi de belirler. Eğer beyaz tene sahip aynı zamanda siyah saçlı bir hanımsanız, o zaman saçınızın koyuluğunu kapatmak için abartılı bir açıklık kullanmamalısınız.

Siyah saç makyajı için göz makyajına dikkat etmek gerekir. Koyu tonlamalarda kesinlikle kaçınılması gereken alanlardan bir tanesidir. Saç renginin kadında yarattığı etki kadar, makyajında etkisi vardır. Özellikle göze yapılacak olan dumanlı göz makyajı kadını harika gösterecektir. Siyah saç makyajı içinde birde buğulu göz makyajı bulunuyor.

Bu da yine makyaj ile çekici görünmenize yardımcı olacak tekniklerden bir tanesidir. Gem göz hem de ruj rengi için uygun renkler yine teninizin rengi ile uyum sağlamalıdır. Eğer esmer tene sahip bir hanımsanız, dudaklarınızın pembe olması size farklılık katacaktır.

Siyah saç makyajı için birde fondöten seçimi bulunuyor. Seçeceğiniz renk saç renginiz ile orantılı olmalıdır. Teniniz beyaz ise illâ açık bir renk tonu belirlemek zorunda değilsiniz. Teninize yakın olan renkleri seçmeniz tavsiye edilir. Siyah saç makyajı için koyu tenliyseniz mutlaka açık tonlamalar üzerinde durmanız gerekir.

Yorum Yaz