Seksi makyaj nasıl yapılır?

Makyaj yapmak sadece yüzü boyamak demek değildir. Makyaj yapmak adeta bir ressam olmaktır. Yüzünüzün bazı hatlarını öne çıkarırken bazı hatları da gizlemeyi bilmek önemlidir. Yüzde gölgeler oluşturmayı gözlere derinlik katmayı bakışlara anlam katmayı bilmek gerekir. Makyajla kendinizi vamp bir kadına dönüştürebileceğiniz gibi masum bir kadına da dönüştürebilirsiniz. Seksi makyaj nasıl yapılır bilginiz var ise her makyajda bir başka kadına dönüşebilirsiniz. Renklerin tonuyla oynayarak makyaj vurguları ile seksi bir kadına dönüşmek teknikler bilindiğinde oldukça kolay.

Seksilik denince ilk akla gelen baş döndüren dudaklardır. Kırmızının tonları, mercanın tonları dudaklara çarpıcı ve çekici bir form kazandırır. Sıcak renklerle boyanmış dudaklar size vamp ve çekici bir görüntü verecektir. Seksi makyaj nasıl yapılır dendiğinde herkesin aklına istisnasız ilk önce dudaklar gelir. Dudaklarda parlatıcılar ile ıslak görünümler elde etmekte dudaklarınızı cezp edici bir görünüme kavuşturacaktır.

Seksapeliteyi artıran bir diğer etken de delici ya da muzip bakan bir çift gözdür. Seksi makyaj nasıl yapılır dendiğinde seksi göz makyajı nasıl yapılır da denmelidir.  Gözlere eyeliner ya da kalemle katılacak derinlik, farlarla yapılacak ışık oyunları sizi şuh bir kadına iki dokunuşla dönüştürecektir. Delici bakışların olmazsa olmazı iyi bir maskara ile kirpikleri hacimli ve uzun göstermektir. Çıkık elmacık kemiklerin seksiliği de unutulmamalıdır. Allık seçiminde pembeler şeftali tonları elmacık kemiklerinizde vurguyu artıracaktır. Dumanlı göz makyajı, mercan ruj ve delici bakışlar sizi son derece seksi yapacaktır.

Eyeliner-tips-for-women

Yorum Yaz