Pürüzsüz cilt için maskeler

Tüm kadınlar ciltlerinin harika görünmesini isterler. Bunun için bir takım maskeler yapmaktan kendilerini alamazlar. Ciltlerin pürüzsüz görüntüsü için ellerinden gelen her şeyi yapmak için uğraşırlar. Hal böyleyken yapılacak olan şey ise maske çeşitleridir. Pürüzsüz cilt için maskeler yapmak en etkili yöntemlerden biridir. Cildiniz için bol miktarlarda su içerek canlı halde tutmanız mümkün olacaktır. Pürüzsüz cilt için maskeler öncelikle ölü deriyi temizlemek adına deniz tuzu ile maske yapılmak en doğal yöntemlerden biridir.

Pürüzsüz bir cilt için maskeler, doğal peeling yapan ve ölü hücreleri yok eden bir etki yaratır. Gözaltlarınız için uygulayacağınız tekniklerden biri ise patates koymaktır. Özellikle rendelenmiş ve tülbent içine sarılmış olan patatesler cildinizin canlı kalmasını sağlayacaktır. Havuç maskesi de yine pürüzsüz bir cilt için maskeler arasında yer alır. Birkaç havucun haşlanması üzerine püre haline getirilir. Bununla birlikte 3 kaşık bal ile karıştırılarak, bir macun halini alır. Bunu yüzünüzde 10 dakika kadar beklettikten sonra hemen su ile yıkayın. Çok etkili bir maske olduğunu göreceksiniz.

Pürüzsüz cilt için maskeler arasında ballı yüz maskesi de bulunuyor. En fazla yapılan maskelerden biridir. Sıcak su buharına sahip olan bir havlu yardımı ile gözeneklerin açılmasını sağladıktan sonra, balı yüzünüze sürerek yaklaşık olarak 20 ile 30 dakika arasında bu maskeyi bekletebilirsiniz. Pürüzsüz cilt için maskeler, gözeneklerin tekrar küçülmesine yardımcı olur.

pürüzsüz-cilt

Yorum Yaz