MASKARA KULLANMANIN PÜF NOKTALARI

Maskara kullanmak, anlamlı bakışlar için gerekli olan malzemelerin başında gelir. Bir çok bayan en az bir maskara sürmeden sokağa çıkmaz. Kirpikleri dolgun ve hacimli göstermek için elzem olan maskaraların kaliteli olanlarını tercih etmeliyiz. Seçilen maskaranın özelliklerine göre, kirpikleriniz daha uzun daha kıvrık ve daha gür görünecektir. Göz makyajınız tamamıyla biter ve en son maskara sürmeye geçersiniz, yani son dokunuşu maskara yapar, bu anlamda maskara çok önemlidir. Maskara kullanmanın püf noktaları arasında, sürdüğümüz fırçayı temiz tutmamız çok önemlidir. Bu hem mikroplardan gözümüzü korumamız için lazımdır, hem de göz güzelliğimiz için.

Özellikle yaz aylarında kullanılan renkli maskaralar ile bayanların bakışları başka bir ifadeye büründü ve yazın cıvıltısını kirpiklerinde taşıdılar. Dediğimiz gibi her renk maskara bulunabilir, makyajın tonuna, giysi ve göz rengimize uyumlu olması şarttır. Püf noktaları maskara kullanmanın diye yola çıkarsak, önce bunları aklımızın bir köşesinde bulundurmamız gerekir.

Daha sonra da önce kirpiklerimizi, kirpik kıvırıcısı ile kıvırmalıyız, ardından da kirpik diplerinden uçlarına kadar güzelce maskara sürmeliyiz. Kurumasını bekleyip ikinci kat maskarayı sürdükten sonra işlem tamam olacaktır. Maskara kullanmanın en bilindik püf noktası budur. Çok sert, uzun kıllı veya aralıklı fırçalar ile maskaramızı istediğimiz gibi güzel süremeyiz. Bu da dikkat edilmesi gereken unsurlardan biridir. Maskara olmadan gözünüzde vurucu etkiyi yapamazsınız.

maskara

Yorum Yaz