Makyajsız Güzel Görünmenin Yolları!

BOYUN AĞRILARINIZ OLDUĞUNDA

Kafa derinize parmak uçlarınızla dairesel hareketlerle uygulayacağınız yumuşak bir masaj, sizi son derece rahatlatacağı gibi cildinizin parlamasını da sağlayacaktır.

CİLDİNİZDE KIZARIKLIKLAR GÖRDÜĞÜNÜZDE

Fransız kadınlarının uyguladığı yönteme başvurun: Selenyum içerikli termal suyu kullanarak cildinizi rahatlatın.

ENERJİNİZİN AZALDIĞINI HİSSETTİĞİNİZDE

Sabah duşa girmeden önce vücudunuzu kuru kuru fırçalayın. Uzun saplı doğal kıllı bir fırça veya bir keseyle önce bacaklarınızı, sonra kollarınızı ve son olarak parmak uçlarınızdan başlayarak ellerinizi fırçalayın. Bu hareketlerin hepsini kalp yönüne doğru yapmalısınız. Göğüs bölgenizi fırçalarken son derece nazik olun ve yüzünüze uygulama yapmaktan kaçının. Vücudunuzun hafif hafif gıdıklandığını ve kan dolaşımınız hızlanacağı için canlanıp kendinize geldiğinizi hissedeceksiniz.

GERGİNSENİZ

Bileklerinize birkaç dakika boyunca soğuk su tutarsanız, sinirleriniz yatışacaktır.

SIRTINIZ AĞRIDIĞINDA

Sırtınızda tutulmuş ve kasılmış bölgelere ulaşamıyorsanız, yere uzanın. Sırtınızın altına bir tenis topu ya da ona benzer bir şey koyun. Bu top sayesinde sırtınızın her yerine masaj yapabilir ve rahatlayabilirsiniz.

SİVİLCELERİNİZ

Stres, sivilce oluşumunu tetikleyen en büyük nedendir. Yüzünüzde yeni bir sivilce çıkacağını hissederseniz, yatmadan önce salisilik asit uygulaması yapın. Şanslıysanız, sabaha sivilceden eser kalmayacaktır.

Sivilceler genellikle T bölgesinde görülür ancak ileri yaşlarda ağız ve çene bölgesine dağılır. Şimdi sizlere bazıları reçete gerektiren, bazıları ise kolayca uygulanabilecek ufak tefek ipuçları vereceğim. Birçok sivilce doğru bir temizleme programıyla engellenebilir. Ancak inatçı sivilce oluşumu durumunda cilt doktorunuza görünmelisiniz.

Glikolik Asit içeren kremler: Cildin en üst katmanını arındırarak bu bölgedeki ölü deriyi temizler. Fazla yağı dengeler ve siyah noktaların temizlenmesine yardımcı olur.

 

Yorum Yaz