Makyajla burun küçültme

Burnundan şikâyet eden hanımlar genel olarak burun ameliyatı yerine daha az acısız olan Burun Makyajını tercih etmektedirler. Burunda istenmeyen şekil bozuklukları bulunabilir. Bunlarsa iyi bir makyöz tarafından giderilebilmektedir. Kendiniz de makyajla burun küçülteme operasyonunu gerçekleştirebilirsiniz. Burunlarınız eğer uzun ve büyükse mutlaka bu yola başvuru yapabilirsiniz. Uzun bir burun şekliniz varsa mutlaka burun ucuna çok koyu bir kapatıcı uygulayabilirler. Uygulanan bu kapatıcılar koyu bir fondöten şeklinde olabilir. Makyajla burun küçültmek için burun yapınız büyük ve iki yana yayılmış ise burun kanatlarına gölgelendirme uygulanabilir.

Makyajla burun küçültme için gerekli olan gölgelendirme işlemleri sırasında burnunuz daha küçük bir görünüme sahip olacaktır. Makyajla burun küçültme yöntemlerinden biri de yüzün diğer bölümlerine daha yoğun ve gösterişli makyajlar yapılmasıdır. Böylelikle tüm dikkatler oraya toplanacak ve burun geri plâna itilmiş olacaktır. Eğer burun biçiminizi beğenmiyorsanız ve olduğundan farklı bir görünüm vermek istiyorsanız, cildinizin tonuna göre açık renk bir fondöten veya kapatıcı uygulamanız gerekir. Bunu bölgesel şekilde yapmanız tavsiye edilir.

Makyajla burun küçültme taktiklerinden bir diğeri ise allık ile gölgeleme yapmaktır. Fakat allık ile yapılan gölgeleme işlemi biraz sıkıntılı olabilir. Bunun nedeni ise allık biraz hafi olacaktır. Eğer abartmak istemiyorsanız allık ile uygulama yapabilirsiniz. Eğer gündüz dışarı çıkarken uygulanıyorsa, mutlaka gün ışığına çıkarken fondöteni biraz daha azami sınırda kullanmak olacaktır.

makyajla-burun-kucultme

Yorum Yaz