Kumrallar Nasıl Makyaj Yapmalıdır ?

Esmerlerin ve sarışınların arasında kalarak çok büyük avantaja sahip olan kumral tenli insanların cilt bakımları, makyajları da aynı avantajdan yararlanır. Özellikle Kumralların yapacağı makyaj konusunda hatırlanması gereken tek detay vardır bu da; özellikle makyaj yaparken kullanacakları renkli kozmetik tonlarının seçiminde uç tonları değil de orta tonları seçmeleri gerektiğidir.

Kumralların nasıl makyaj yapması gerektiği konusunda ise çok fazla detay yoktur. Öncelikle cilt bakımını cilt tipine uygun ürünlerle tamamlayan kumrallar rahatça makyaj yapmaya geçebilir. Yani temizlenmiş, toniklenmiş ve cilt tipine uygun nemlendirici ile nemlendirilmiş cilt makyaj için hazır demektir. Kuru cilde sahip kumrallar nemlendirici, yağlı cilde sahip kumrallar daha kuru ve özellikle dengeleyici cilt bakım ürünleri kullanmalıdır.

Şimdi bilinçli birkaç adımla kumrallar makyaj yapabilir. Öncelikle cilt tipine uygun yani kuru cilt için sıvı, yağlı cilt için kuru fondöten kullanmak sureti ile nemlendirilmiş cilde fondöteni eşit ve dengeli bicimde dağıtmak gerekir. Ardından yapılacak işlem yine cilt tipine uygun pudra ile cilde sürülen fondöteni sabitlemek ve ardından renkli kozmetik ürünleri kullanarak yapacağı göz ve dudak makyajına geçmektir. Kumralların göz makyajı yaparken kullanacağı en net bilgi şudur. Kesinlikle uç renklerden ve tonlardan kaçınmaları gerektiğidir.

Yukarıda bahsettiğimiz esmer ve sarışın arasında kalan bir ten olduğu için kumrallar, yapılacak makyajda kullanılacak tonların da ara tonlar olması önemli. İstedikleri rengin orta tonlarında ki farlarla göz makyajlarına başlayan kumrallar, ardından yine çok baskın çıkmadan siyah kalem kullanabilirler. Ardından son adım olan allık konusunda ise yine ne çok yoğun pembe tonları ne de çok yoğun bronz tonları kullanılmamakta fayda var. Son olarak ruj seçiminde de ne çok parlak ne de çok şeffaf rujları tercih etmemek kaydıyla kumrallar makyajlarını tamamlamış olurlar.

 

 

Yorum Yaz