Koyu Altın Göz Makayjı

Koyu altın göz makyajı ile gözlerinizin tüm güzelliği ortaya çıkacaktır. Yeni bir makyaj arayışında olan kişiler için öncelikle bu makyaj türünü tercih etmelidirler. Abartılı olmayacak bir makyaj tarzı olan koyu altın göz makyajı, dışarı çıkarken hemen anlık olarak uygulayabileceğiniz bu makyaj türü oldukça kolay bir şekilde uygulanıyor. Adım adım bakıldığında öncelikle yüz ve göz tipinizin uygun olup olmadığı araştırılmalıdır. Daha sonra makyaj için zemin hazırlanarak, bu makyaj tarzı uygulamaya koyulmalıdır.

Koyu altın göz makyajı, ilk adım olarak krem bir göz farı ile başlanarak yapılmalıdır. Metalik tonlamalarda bir renk düşünüyorsanız, bunun için Stay All Day de bulunan tonlamalar sizin için uygun olacaktır. Krem farı göz kapaklarınıza uyguladıktan hemen sonra mutlaka krem farı göz kapağı ile birlikte gözün alt kısmına da sürmeniz gerekir. Koyu altın göz makyajı için altın kurallardan biride budur. Daha sonrasında ise göz kapağını renklendirmek için kahverengi tonlarında bir ürün kullanmalısınız. Bu altın fonu ön plâna çıkaracaktır.

Koyu altın göz makyajı geniş bir şekilde yayılarak üst kısımlara kadar gölgelendirilmelidir. Göz kapaklarında bulunan derinliği ortaya çıkarmak için mutlaka siyah farlar kullanılmalıdır. Kahverengi ve siyah karışımı her zaman derinlik katacaktır. En son olarak altın rengini de tam anlamı ile kullandıktan sonra bütünlük sağlanmalıdır. Koyu altın göz makyajı uygulamasının üstüne mutlaka siyah bir eyeliner çekmek gerekir. Gözün yapısını ortaya koyacaktır.

 

goz-makyaji

Yorum Yaz