Kaş Rengi Nasıl Açılır?

Saçların rengini açılmasını bilmeyen bayan yoktur herhalde, ama iş kaşların rengini açılmasına gelince işler değişir. Çünkü saçlar boya ve açıcı kimyasal maddeler ile zaman içinde çok zararları olsa da açılmaktadır.Ama kaşlar için aynı yöntemi uygulamak, ileriki zamanlarda kaşsız kalmamıza bile neden olabilir. Kaş rengi nasıl açılır sorusu önemlidir, kaşlara zarar vermeden açılmalıdır. Aynı zamanda açarken de en doğal rengin tutturulması lazımdır.

Kaşların en bilindik renk açma yöntemi, oksijen kullanarak sarartmadır. Eczaneden alınan oksijen suyu bir pamuk yardımı ile kaşlara sürülür ve biraz bekletilir, sonra da ortaya çıkan sonuç bayanların çok hoşuna gider. Bunun yanı sıra yine aktar veya eczanelerden alınan  papatya suyu ve yağı, haftanın belli bir günü kaşlara sürülür ve beklenir, sonra yıkanınca kaşların yeni rengi ortaya çıkar.

Sakın ola ki saçlarınıza sürdüğünüz saç boyalarını kaşlarınızı açmak için kullanmayı, çünkü tamamen kimyasal olan bu maddeler, kaşlarınızın dökülmesine ve zaman içinde kaşsız kalmanıza yol açacaktır. Kaş rengi nasıl açılır, en güzeli dediğimiz doğal yolları deneyerek bunun kendinizin belirlemesidir. Yavaş, yavaş yapılan uygulamalar ile kaşlarınız giderek daha çok rengini bulacak ve saç renginiz ile uyum içinde olacaktır. Bir de kozmetik dükkanlarında satılan tüy sarartıcı maddeler kullanılması çok fazla önerilmemektedir, zira onların içinde de kimyasal maddeler yoğun olarak bulunmaktadır.

 

Yorum Yaz