Kaş Kalemi Nasıl Kullanılır?

Geçtiğimiz son birkaç yıldır kadınlar genellikle kalın kaşlara dönüş yapmışlardır. Haliyle ince kaşlı kadınlar içinde birkaç boyama tekniği uygulanarak modaya uyum sağlanmıştır. Kaş kalemi ise en çok kullanılan makyaj malzemelerinden biri olma halini almıştır. Kaşlar arasında bulunan boşlukları doldurmak, aynı zamanda kalınlığını oluşturmak için kaş kalemi kullanılmaktadır.

Kaş kalemi nasıl kullanılır sorusunun yanıtı için baktığımızda ilk önce doğallık konusunda değinmek gerekir. Genellikle bu argümanın doğal durup durmadığı tartışma konusu olmaktadır. Kaş dışında bulunan yerlere yapılan uygulama ve kalınlaştırma hareketinin doğal durması ise tamamen makyajın devamı ile ilgisi olduğun söylemek gerekir.

Kaş kalemi nasıl kullanılır için, dikkat edilmesi gereken konular öncelikle kaşın boşluklarını doldurmaya yönelik olmalıdır. Daha sonrasında ise kaşta bulunan kılların boyanma işlemi başlar. Kaş kalemi nasıl kullanılır sorusu için verilecek diğer bir yanıt ise kaşların üzerine mutlaka hafif darbeler uygulayın. Bu şekilde kaşınız uyum içinde olacaktır. Eğer uyumlu bir kaş istiyorsanız, bunun içinde mutlaka kaş pudrası kullanmalısınız. Görünüm olarak size mükemmel bir his kazandıracaktır.

Kaş kalemi nasıl kullanılır için mutlaka kaşınızın tarzınıza uygun olmasına dikkat etmeniz gerekir. bunun nedeni ise kaş kenarlarının çizimi kesinlikle dudaklarınız gibi olmayacaktır. Çünkü herhangi bir belirginlik yoktur. Kaş kalemi kullananlar daha doğal durması için mutlak kaş pudrasını kullanmalı, maskaranın fırçası ile de kaşlar taranmalıdır.

kaslari-fazla-boyamak

Maybe You Like Them Too

Yorum Yaz