Hızlı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

En değerli hazinemizin zaman olduğunun farkına zaman geçtikçe sanırım daha iyi varıyoruz. Geri dönüşümünden de bahsedemeyeceğimiz zamanı nasıl etkin ve doğru kullanırız kısmı tamamen planlamaya ve yeteneğe bağlı. Hayatın her yerinde zamanın doğru kullanmak avantaj yaratıyor ve yarattığımız fazla zamanla ertelenmesi gereken pek çok işi yapabiliyoruz. Makyaj konusunda da zamanı doğru kullanmak oldukça önemlidir.

Zamanı makyajda nasıl doğru kullanırız, bunun için ne yapmak gerekir gibi soruların cevabı “hız” da. Yani seri olmaktan geçiyor. Peki her şeyi anladık da makyaj konusunda; hızlı makyaj, hızlı göz makyajı nasıl oluyor, nasıl yapılıyor? İşte zamanla başladığımız ve hız konusuna geldiğimiz bu noktada sorulan bunca sorunun cevaplarını vermeye başlayabiliriz.

Adından anlaşılacağı üzere hızlı göz makyajı, özellikle yoğun tempolu geçecek bir günde, acelemizin olduğu anlarda, sıcak havalarda, zaman sorunu yaşayanlarda ve özellikle detaylı makyaj yapmaktan pekte haz etmeyenler için ideal görünen ve çok yoğun talep gören bir makyaj uygulamasıdır. Bakımından, makyajından ödün vermediği gibi zamandan da ödün vermeyen hanımların özellikle tercih ettiği bu göz makyajı hızı ile lütfen korkutmasın.

Çünkü hız konusu kimi zaman işlerini birbirine karıştırırken, hızlı göz makyajında uygulanacak teknikler sayesinde, kişi zamandan kazandığı gibi bu kadar kısa sürede üst düzey sonuçlar alır. Geliştirilen göz makyajında ki hız tekniği, doğru uygulandığı ve teknik birkaç bilgiye sahip olunduğu sürece sonuç sizi şaşırtacaktır. Tabi ki hızlı göz makyajı yaparken kullanılacak araçlarında tam olması şarttır.

Şimdi artık hızlı biçimde göz makyajımızı yapabiliriz. Öncelikle bu makyajı yaparken kullanacağımız göz kalemlerimizin renginin koyu olmasına dikkat etmeliyiz. Gözümüzün altına ve iç kısmına doğru sürülen göz kalemi, çok zaman geçirmeden hızla kirpik diplerine yani göz kapağına sürülür. Amaç gözlerde buğulu bir hava yaratmaktır.

Bu noktada bir fırçadan yardım almak faydalı olur. Kalem ardından far uygulamasına geçeriz, seçeceğimiz far rengi oldukça soft olmalıdır ve koyu renk kalemle sürdüğümüz bölgenin de üstünden geçmelidir. Bu uygulamaya geçiş denir ve hızlı göz makyajında en doğal havayı yaratır. Son adım olarak rimelimizi kullanırız.

 

 

Yorum Yaz