Fondöten sürerken dikkat edilmesi gerekenler

İyi bir makyaj doğru seçilmiş ve kullanılmış fondöten ile başlar. Makyaj zeminini doğru oluşturmak iyi makyajın ilk kuralıdır. Teninizin rengi kadar yapısına da uygun fondöten seçmek başarılı makyajın anahtarıdır. Fondöten sürerken dikkat edilmesi gerekenler arasındaki ilk kural doğru fondöteni seçmektir. Başlangıçta cilt renginizi gerekiyorsa bir güzellik uzmanı ile doğru belirlemelisiniz. Cilt rengi kadar cilt tipinin belirlenmesi de oldukça önemlidir. Cilt renginiz ne olursa olsun seçeceğiniz fondöten ile cilt renginiz arasında iki tondan fazla fark olmamalıdır. Fondöten renginizi denerken el bileğinizde ve gün ışığı altında test edebilirsiniz. El bilek içi yüz rengine en yakın bölgedir.

Doğru fondöten rengini seçtiyseniz, doğru fondöten türünü seçmeye sıra gelmiş demektir. Yağlı ciltler için mat, kuru ciltler için nemlendiricili ve yağ içeren şeffaf fondöten, bozuk ciltler için ise kapatıcı özelliği yoğun olan fondöten tercih edilmelidir. Eğer cildinizde sivilceler varsa kurutucu özelliği olan fondöten tercih etmelisiniz. Fondöten sürerken dikkat edilmesi gerekenler dediğimizde doğru fondöteni almış olmak ilk şarttır.

Doğru fondöteni seçtiğinize eminseniz fondöten sürerken dikkat edilmesi gerekenler, çok iyi temizlenmiş ve yeteri kadar nemlendirilmiş cilde uygulamakla başlar. Cilt tipinize göre fondöteni fırça, sünger ya da elle uygulayabilirsiniz. Yüzünüzde büyük gözenekler oluşuyorsa, fondöten uygulamasını fırça ile yapmalısınız. Hangi yöntemle sürerseniz sürün uygulama sonrası yüzünüzdeki fondöten fazlalıklarını da mutlaka bir sünger yardımı ile almayı da unutmamalısınız.

yagli_cilt_fondoten-mkl

Maybe You Like Them Too

Yorum Yaz