Fondoten nasıl kullanılır?

Fondöten nasıl sürülür sorusunun yanıtı, sürülecek olan fondötenin yüze eşit bir şekilde dağıtılması gerekir. Eğer kullanacağımız dağıtıcı sünger ise süngerin çok önceden nemlendirilmiş olması gerekir. Bu püf nokta kullanılan fondötenin kapatıcılık özelliğini arttıracaktır.

Fondöten nasıl sürülür denildiği zaman, burun, çene, yanak üzerinde bir iki dokunmalık şekilde sürülerek el, fırça veya sünger yardımı ile yüze ve boyuna uygulanmalıdır. Bu uygulamanın nedeni ise tamamen uyumu oluşturmaktır.

Fondöten nasıl sürülür için, boyun ve dekolte kısmına sürülen miktarlar ten ile uyumu sağlayarak, makyajın doğal durmasını sağlayacaktır. Fondöteni sürme işlemi için öncelikli adımlardan biri de itinadır. Özen gösterilerek bu işe başlanmalıdır.

Yoksa yapay bir görüntü oluşacaktır. Fondöten yardımı ile kapanmasını istediğiniz herhangi bir bölgeniz varsa, oranın kapanması gerekir. Gözaltı aydınlatıcı ile fondötenin etkisi de arttırılır. Eğer fondöten sabit kalsın istiyorsanız, pudra uygulaması yapabilirsiniz.

 

en-iyi-allik-makale

Yorum Yaz