Esmerlere uygun makyaj

Esmerlere uygun makyaj da dikkat edilecek önemli bir etkende yeşil ve mavilerden mutlaka kaçınılmalıdır. Esmerlere uygun makyaj için önemli olan bir diğer yön ise fondöten seçimidir. Mutlaka bu seçimin iyi olması gerekir. Çünkü daha açık olan bir fondöten kullanımı çok daha kötü bir makyaja sebep olacaktır. Ten renginin bir alt veya bir üst renginde olan fondöten kullanımı ile çok daha iyi bir görünüm sağlanır.

Esmerler için kullanılacak olan gündüz makyajı için ise kullanılacak olan allık da önemlidir. Özellikle şeftali tonunda kullanılan allıklar ile makyajın yapılan güzelliği ortaya çıkarılabilir. Göz makyajı tamamlandıktan sonra tabi ki dudak için çalışmaya başlamak gerekir. Esmerlere uygun olan makyaj için dudak konturu yapmak gerekir.

Ruja uygun renkte bir kalemle dudak hizası çevrelenir. Ve kesinlikle net bir çerçeve değil şeffaf bir çerçeve olmalıdır. Seçilen renk genellikle oranj veya şeftali renginde olması önemlidir. Ancak bu gündüz makyajı için geçerlidir. Göz makyajı yoğun ise ruj konusunda daha hafif bir renk kullanılması gerekir.

Esmerler için uygun makyaj konusunda daha doğal bir makyaj için doğal tonlamalar gerekirken gece makyajında da yine yakın bir kullanım sağlanmalıdır. Göz makyajı için mat bir far kullanılması gerekir. Kullanılan far için ise esmerlere uygun makyaj rengi, bakır rengi far olmalıdır.

Gözün baş kısmına daha açık olan bir far kullanarak başka renklerde olan farlar ile kombin halinde bir göz makyajı kullanılabilir. Gündüz makyajında olduğu gibi bir kalem yardımı ile göz çerçevesini belirlemek uygun olacaktır. Enuygun esmer makyaj noktaları için belli püf noktalarına uyarak çok daha etkileyici ve uygun bir makyaj sağlanmış olabilir.

 

Yorum Yaz