Esmerler Nasıl Makyaj Yapmalı

Esmer tenli hanımlar, ten renklerinin güzellikleri açısından her tür makyaja uyum sağlarlar. Çarpıcı ve etkileyici bir makyaj çeşidi ortaya sunmak için esmer tenli bir hanım olmak yeterlidir. Önemli olan cilt renginin hangi rengi benimseyeceğidir. Burada şu soru akla geliyor; esmerler nasıl makyaj yapmalı? Bu sorunun yanıtı olarak ilk önce yağı olmayan bir fondöten seçmeleri gerekir. Fondöten rengi seçimi mutlaka kahverengi tonlarında olmalıdır. Bunun nedeni ise doğala yakın makyaj arzusudur.

Esmerler nasıl makyaj yapmalı, ikinci adım olarak yapacağınız fondöten seçiminin ardından üzerine birde pudra sürmeniz gerekecektir. Bu yaptığınız fondöten uygulamasını hem canlı tutacak hem de matlığını alacaktır. Esmer tenli hanımların kullanacakları göz makyajı renkleri ise genlikle altın rengi, mor, gri ve kırmızımsı kahve tonlarıdır.

Bu tonlar onlarda çok etkili duracağı için iddialı renkler olarak görünebilirler. Fakat iyi bir makyaj kombini için mutlaka bu renklerin uygulanması gerekir. Renk seçimi için birde gölgeleme işlemi yapabilirsiniz. Esmerler nasıl makyaj yapmalı sorusu için bu gölgeleme işlemi iyi bir yanıt olacaktır. Renk olarak da uçuk pembe ve bej renkleri seçilmelidir.

Esmerler nasıl makyaj yapmalı sorusunda son olarak dudaklar etkindir. Dudak renkleri yine makyaja göre değişiklik gösterir. Kullanılacak olan dudak rengi mutlaka canlı renklerden oluşur. Eğer çok koyu bir dudağınız var ise kahvenin tonlarında olan renklerin tercih edilmesi gerekir.

esmer-bayan

Yorum Yaz