Dudak kalemi Nasıl kullanılır?

Makyajın en temel elamanı kuşkusuz rujlardır. Makyaja son dokunuşu gerçekleştiren ve onu kusursuz bir görünüme dönüştüren rujlar bazen sadece göz kalemi ve allık ile birlikte bile rahatlıkla makyajı sırtlayabilmektedir. Farklı ruj renkleri farklı zaman dilimlerinde kadını olmak istediği hale büründürür. Rujun yardımcı elamanı ise dudak kalemleridir. Dudak kalemi nasıl kullanılır sorusunun cevabını bilen kadın makyaj konusunda da yarı uzman sayılabilmektedir.

Dudağın sınırlarını çizmek ve rujun etkisini katmerlendirerek kalıcılığını arttırmak amacı ile kullanılan dudak kaleminin de diğer makyaj malzemelerinde olduğu gibi bazı uygulama teknikleri vardır. Öncelikle dudak kalemi ve ruj ikilisinin birbirine uyumuna dikkat etmek zorundasınız. Çünkü koyu tonlarda bir ruj ile açık tonlarda bir dudak kalemi ne kadar zıt ve itici bir görünüm oluşturursa tam tersi olarak açık renk bir ruj ise koyu tonlarda bir dudak kalemi de aynı olumsuz etkiyi yapacaktır.

Dudak kalemi uygulama aşamasına gelince. Öncelikle dudak kalemini rujdan önce çekmelisiniz. Bu çizgiyi olabildiğince doğal ve keskin olmayan bir şekilde yapmaya özen gösterin. Daha sonra kalem çizgisini de içine alarak rujunuzu sürün. Rujun daha uzun ömürlü ve kalıcı olması için yine rujun üstüne bir kat kalem çekebilir ve kalemin ucunu dudaklarınızın üstünde de gezdirebilirsiniz. En etkileyici kalem ve ruj ikilisi pembe ve toprak tonlarından çıkar. Kırmızı ruju sürerken taşmaların daha göze batacağını düşünürsek kırmızı ruj için de aynı tonlarda bir dudak kalemi kullanmayı unutmayın.

Yorum Yaz