Allığı Far Olarak Kullanım Teknikleri

Makyaj yapmak için birçok malzemeye ve malzemelerin hepsine sahip olmak için ciddi miktarda paraya ihtiyaç var. Makyaj malzemelerinin hepsini alacak kadar şanslı olmayan ya da aldığı halde unutup tam ihtiyacı olduğu anda yanında bulamayan kadınlar yaratıcı yönlerini bu işin de hizmetine sokuyorlar.

Çünkü makyaj yapmak için kullanılan malzemelerin çoğu birbirini tamamlayacak şekilde üretilmiş olup dikkat edildiği ve uygun teknik ile uygulandığı takdirde zor zamanlarda birbirinin işini de görecek haldedir. Örneğin allık far olarak nasıl kullanılır sorusunun cevabından önce allığı far olarak da kullanabilirsiniz gibi bir alt metin eklemek yerinde olacaktır.

Allık ve far ton ve doku olarak birbirine benzese de içerikleri farklıdır. Allık daha kuru ve toz şeklinde farlar ise daha yağlı ve katı haldedir. Uygulama esnasında doğru tekniği kullanmadığınız takdirde yapay bir görünüme kavuşmanız içten bile değil.

Bu yüzden allığınızı far olarak kullanmak istediğinizde öncelikle allığınızı yumuşatmayı hatta içine biraz krem katarak yağlandırmayı deneyin.

Allık olarak kullanılan malzemelerde renk seçeneği kısıtlıdır. Genelde toprak tonları, pembeler ve şeftali tonlarında olan allıkları far olarak kullanmak zorunda olduğunuzda göz makyajınızı da yine toprak tonlarına uydurmaya çalışın.

Gölgeleme yöntemi ile allığı alt zemin olarak belirleyerek gözlerinizi ön plana çıkardığınız makyajınızda kimse sizin far yerine allık kullandığını anlayamaz. Ancak sedefli allıklar konusunda biraz daha dikkatli olmanız gerektiğini de hatırlatalım.

allik

Yorum Yaz